Aralık 8, 2023
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
NFT Web3

FC BARCELONA, 132 MİLYON DOLARLIK YATIRIM ALDI

Barcelona

İspanyol devi FC Barcelona, web3 girişimi Barça Vision için Libero Football Finance AG ve Nipa Capital B.V.’den 120 milyon dolarlık yatırım aldı. 

Barcelona, 11 Ağustos'ta yapılan duyuruya göre, sermaye karşılığında Barça Vision'ın holding şirketi Bridgeburg Invest'in %29,5 hissesini sattı. Barça Vision, kendisini tüm dijital içeriği entegre etmeye odaklı bir girişim olarak tanımlıyor. 
Libero, Almanya'da futbol kulüplerine finansal danışmanlık yapan bir şirkettir. Nipa Capital de Hollanda'da bir risk sermayesi şirketidir. Satın alma işlemi FC Barcelona hissedarlarının onayına tabii durumda. Anlaşmanın yılın son çeyreğinde tamamlanması bekleniyor. 
Barcelona, Şubat 2020'de Ethereum tabanlı token'lar oluşturmak için Chiliz ile ortaklık kurdu. Ağustos 2022'de Chiliz, FC Barcelona'nın dijital içerik oluşturma kolu Barça Vision'ın %24,5 hissesini 100 milyon dolara satın aldığını duyurdu.
Barcelona, mayıs ayında Plastiks ile ilk NFT koleksiyonunu başlattı. "Tutkunuzu Serbest Bırakın" adlı koleksiyonun, 35.000.000 atık plastiğin kaldırılmasına katkıda bulunacağı vurgulandı. 

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video