Mayıs 29, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
NFT

FACEBOOK, NFT ÖZELLİĞİNİ HAYATA GEÇİRMEYE BAŞLADI

NFT

Meta CEO’su Mark Zuckerberg tarafından yapılan açıklamayı takiben, Facebook’a non-fungible tokenlar (NFT) için yeni bir özellik eklendi.

Mark Zuckerberg, bundan bir hafta önce yaptığı paylaşımda Instagram’a getirdikleri NFT sergileme özelliğinin, Facebook’a da ekleneceğini söylemişti.
Bu özellik, şu an için yalnızca ABD’deki kısıtlı sayıdaki içerik üreticinin kullanımına açık olacak şekilde hayata geçirildi. Meta, bunun gibi özelliklerle Facebook’taki içerik üreticilerine daha çok gelir elde etme seçeneği sunmayı hedefliyor.
Meta, kendi kullandığı SparkAR yazılımından faydalanarak Instagram’daki NFT özelliğinin artırılmış gerçeklik ile de desteklemek istiyor.
Facebook’taki içerik üreticileri, bu özellik sayesinde kendi NFT’lerini profillerindeki “dijital koleksiyonlar” sekmesi altından sergileyebilecekler.
Meta, Instagram’daki NFT özelliği için Ethereum ve Polygon blockchain'lerini kullanıyor ve bunların arasına yakında Solana ile Flow’u da dahil etmeyi planlıyor. Bu özellik ayrıca Rainbow, MetaMask, Trust Wallet gibi dijital cüzdanlarla kullanılabiliyor.
Bu hizmet kapsamının Facebook için de geçerli olması bekleniyor.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video