Temmuz 25, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
NFT

ELON MUSK NFT’LER İLE ALAY ETTİ

Musk

Tesla CEO’su ve milyarder Elon Musk, yaptığı açıklamasında dolaylı yoldan Bitcoin (BTC) Ordinals NFT’lerine övgüde bulundu.

Elon Musk popüler podcast The Joe Rogan Experience‘de kısa süre önce verdiği röportajda NFT’ler hakkında konuştu. Açıklamasında adeta NFT’lerle dalga geçen Musk, NFT’lerin çoğunun blok zincirine yazılmamış URL bağlantılı görsellerden ibaret olduğunu dile getirdi. Musk’ın bu açıklaması tümüyle blokzinciri üzerine yazılmış Bitcoin Ordinals NFT‘lerini akıllara getirdi:

Komik olan şey, NFT’nin blok zincirinde bile olmaması. Bunlar sadece JPEG’e giden bir URL. En azından JPEG’i blok zincirinde kodlamalısınız. Satın aldığınız NFT görselini barındıran şirket iflas ederse, artık o görsele sahip olamazsınız.

Musk’ın bu ifadelerinin ardından NFT piyasasının birçok önemli ismi, Bitcoin Ordinals’le bağlantı kurarak açıklamalarda bulundu. Kripto para analisti Will Clemente, Musk’ın yorumlarını övenler arasında yer alarak Bitcoin’in blok zincirinde sonsuza dek var olacak 38 milyon Ordinals NFT’sini işaret etti.

NFT projeleri DeGods ve y00ts’in yaratıcısı Rohun “Frank” Vora, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda şu ifadelerde bulundu:

İşte bu yüzden Ordinals büyümeye devam edecek. Bu, NFT’lere yönelik en evrensel eleştirilerden birine yönelik en zarif çözüm.

Bitcoin Ordinals bu yılın nisan-mayıs aylarında büyük ilgi toplamıştı.

KAYNAK

Instagram
KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video