Mayıs 29, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
NFT

DOORDASH VE FACEBOOK MARKETPLACE ORTAKLIĞI

DoorDash

Şirketin yaptığı açıklamaya göre DoorDash Drive, Facebook Marketplace ürünlerinin teslimatına başlayacak.

DoorDash, Facebook Marketplace ile yeni bir iş ortaklığı yaptığını duyurdu. Şirketin yaptığı açıklamaya göre DoorDash Drive, Facebook Marketplace ürünlerinin teslimatına başlayacak. Şu anda test aşamasında olan operasyon, ABD'nin bir kaç şehrinde kullanıcıların ilgisine sunuluyor. 
Bu iş birliği sayesinde DoorDash Drive sürücüleri gelirlerini artırma imkanı elde ederken, DoorDash Drive da operasyon alanını yemek teslimatından ürün teslimatına doğru genişletmiş olacak.  DoorDash Drive teslimatı, aracın bagajına sığacak büyüklükte ürünleri kapsıyor. Ayrıca sürücüye 15 mil uzaklıktaki ürünler teslimat sürecine dahil ediliyor. Sürücüler, en fazla 48 saat içinde ürünleri teslim edecek. 
Aslına bakarsanız bu ortaklığın ilk adımlarının bu yılın Ocak ayında atıldığını söyleyebiliriz. Hatırlarsanız, DoorDash kurucu ortağı ve CEO'su Tony Xu, Meta'nın yönetim kuruluna katılmıştı. Tony Xu'nun metaverse'teki ticaret araçlarına yön vermesi bekleniyordu.
İlerleyen dönemde DoorDash Drive sürücüleri, kullanıcıların metaverse mağazalarından aldığı ürünlerin fiziksel versiyonunu teslim etmeye başlayabilir. Zira yakın zamanda Avatarlar için giyim mağazasını duyuran Meta, metaverse, NFT ve sosyal ticareti tek bir noktada toplamaya hazırlanıyor. 
Metaverse planları şu an için bir tahmin olarak öne çıksa da; şirketin Marketplace kapsamında çok daha gerçekçi bir hedefe sahip olduğunu söylemek mümkün. Genellikle yaşlı bir demografiye sahip olan Facebook, Marketplace ile Z jenerasyonunun ilgi alanına girmeyi başardı. Bu anlamda DoorDash ile ortaklık kurmak, Z jenerasyonuna erişmeyi kolaylaştırabilir. DoorDash ise UberEats, Rite Aid, Bed Bath & Beyond, JCPenney ve Sephora ile kurduğu iş ortaklıklarının ötesinde hizmet verdiği dikeyleri ve kullanıcı tabanını genişletebilir. 

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video