Nisan 13, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
NFT

DOLANDIRICILARA DİKKAT

dolandırıcılar

NFT piyasasının büyümeye devam etmesi ve birçok kullanıcıyı barındırması sebebiyle dolandırıcıların yeni uğrak yerlerinden biri oldu.

2022 FIFA Dünya Kupası, futbol temalı kripto para projelerine olan ilgiyi artıracak ve daha fazla dolandırıcı bu geçici çılgınlıktan yararlanmaya çalışıyor.

Sahte Cristiano Ronaldo ve Binance NFT Drop Twitter’da Tanıtıldı

30 Kasım 2022'den bu yana Twitter'da riskli bir dolandırıcılık kampanyası yürütülüyor. Dolandırıcılar, futbol efsanesi Cristiano Ronaldo tarafından desteklendiği iddia edilen sahte, takas edilemez token tanıtmak için çeşitli hesaplar ve kimlik avı web siteleri kurdu.
Bu dolandırıcılığın birincil Twitter hesabı 30.000'e yakın takipçi topladı. Cristiano Ronaldo'nun Binance'teki yakın tarihli bir NFT sürümü için hazırladığı gerçek bir videoda yer alması, onu en tehlikeli hale getiriyor. Bu film, onu yatırımcıları cezbetmek için kullanan dolandırıcılar tarafından kopyalandı
Potansiyel yatırımcıları ve futbol taraftarlarını yanıltmak için, CR7 NFT'lerin Binance'in NFT pazarında toplanmasıyla ilgili haberleri aktif olarak retweetliyorlar.
Neyse ki, MetaMask cüzdanı etkinken bir tarayıcıdan tek bir tıklamayla erişilemediği için Metamask koruma sistemi web sitesini zaten bir aldatmaca olarak işaretledi. Bu web sitesi muhtemelen ikiyüzlü futbol severlerin Ethereum (ETH) cüzdanlarından tohum ifadeler ve şifreler topluyor.
Bu FIFA Dünya Kupası sırasında Socios platformunda taraftar tokenleri hakkında şimdiden çok fazla heyecan yaşandı. Örneğin, turnuvanın başlamasından önceki 24 saat içinde Arjantin'in ARG'si işlem faaliyetlerinde iki kat artış kaydetti.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video