Temmuz 25, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
NFT

DEVLERDEN, CRYPTOYS’A 23 MİLYON DOLAR

Cryptoys

NFT-oyun platformu Cryptoys yaptığı açıklamayla 23 milyon dolarlık A Serisi yatırım turunu tamamladığını duyurdu. Platform, yatırım turuna girişim şirketi ünlü Andreessen Horowitz’in (a16z) liderlik ettiğini belirtti.

2021 yılında adeta patlama yaşayan NFT çılgınlığı önümüzdeki yıllarda da devam edecek gibi görünüyor. Kripto para piyasalarındaki büyük düşüş hareketine rağmen önemli yatırım almaya devam eden platformlara şimdi de NFT-oyun platformu Cryptoys eklendi.

Yine Andreessen Horowitz var

Çatı şirketi olan OnChain Studios ile birlikte 23 milyon dolarlık bir A Serisi yatırım turunu tamamladığını açıklayan Cryptoys, ayrıca en büyük fonu da girişim sermayesi devi Andreessen Horowitz’in sağladığını belirtti. Bilindiği üzere a16z, piyasada düşüş “var-yok” demeden NFT, metaverse ve Web3 başta olmak üzere kripto para endüstrisine yüzmilyonlarca dolar ayırabilen bir girişim sermayesi şirketi konumunda…
a16z dışında Mattel, Dapper Labs, Draper & Associates, Acrew Capital, CoinFund, Animoca Brands ve Sound Ventures gibi devler de fonlama turunda yer aldılar.

Oyun evreni yaratılacak

Şirket yaptığı açıklamada ayrıca bu yatırımla, bir NFT-oyun tabanlı “evren” kurulacağını ve kullanıcıların dijital oyuncaklar ve “kazanmak için oyna” tarzı oyunlarla etkileşime girebilecekleri belirtildi. Platform ayrıca kendisine özgü animasyon serileri de yaratacak.
Yatırımcılar arasında bulunan oyuncak üreticisi Mattel de dijital oyuncakların geliştirilmesini sağlayacak ve portföyündeki oyuncak markalarının da bu sayede Flow blok zincirine katılmasına önayak olacak.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video