Haziran 13, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Metaverse NFT

DAVID BECKHAM , NFT VE METAVERSE DÜNYASINDA

david

Futbol efsanesi David Beckham, 3 ticari marka başvurusuyla NFT’lere ve metaverse’e giriyor.

Bir dizi ünlünün, organizasyonun ve şirketin ayak izlerini takip eden David Beckham, birkaç metaverse ve takas edilemez token (NFT) ile ilgili ticari markalar için resmi olarak başvurduktan sonra markasını metaverse'e taşıyan en son isim oldu.

David Beckham, NFT ve metaverse için 3 ticari marka başvurusunda bulundu

Efsanevi futbolcu, 24 Nisan'da NFT ve metaverse ticari marka avukatı Mike Kondoudis'ten bir tweet'e göre, 19 Nisan'da Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi'ne (USPTO) üç ticari marka başvurusunda bulundu.
Bay Kondoudis'e göre, ticari marka başvuruları, Beckham'ın NFT'ler, dijital jetonlar, sanal giysiler, ayakkabılar, başlıklar, sanal performanslar ve eğlence etkinlikleri için planlarına işaret ediyor.
Kaynak: Mike Kondoudis
Resmi olarak, 97369672 seri numarasıyla tescil edilen ticari marka, futbol yıldızı olmuş işadamının sahip olduğu risk sermayesi şirketi California merkezli DB Ventures Limited tarafından dosyalandı.
Beckham'ın, platformu pazarlamak ve erişimini artırmak için etkisini kullanmak için birinci katman blok zinciri protokolü DigitalBits'in (XDB) küresel marka elçisi olduğu Mart ayının sonlarında blok zinciri ve kripto paralar kervanına atladığını belirtmekte fayda var.

METAVERSE’E GİREN DİĞER ÜNLÜLER VE MARKALAR

Beckham futbol dünyasında metaverse'e girişen ilk kişi değil. Lionel Messi, Kylian Mbappe ve Neymar gibi süper yıldızlara sahip Fransız futbol devi Paris Saint-Germain (PSG) de 16 Mart'ta bir ticari marka başvurusunda bulunmuştu.
Bu arada, NFT ve metaverse ile ilgili ticari markaları dosyalayan diğer önemli isimler arasında Amerika Birleşik Devletleri Silahlı Kuvvetleri'nin hava hizmeti şubesi, kayıt sanatçısı Billie Eilish, çok uluslu enerji şirketi Chevron, küresel ödeme kolaylaştırıcısı Mastercard, enerji içeceği devleri Red Bull ve Monster Energy, Mark Zuckerberg yer alıyor. Ayrıca iç çamaşırı markası Victoria's Secret'ın yanı sıra gıda endüstrisi devleri KFC, Taco Bell ve Pizza Hut ve daha birçok kişi ve şirket mevcut.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video