Aralık 8, 2023
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
NFT

“ÇALINAN NFT’LER KISA SÜRE İÇİNDE ELDEN ÇIKARILIYOR”

çalınan

Blok zincir analiz şirketi PeckShield, hacker’lar tarafından çalınan NFT’lere ilişkin bir araştırma gerçekleştirdi. Analiz şirketine göre, çalıntı NFT’lerin neredeyse yarısı, kısa süre içerisinde elden çıkarılıyor.

Blok zincir güvenlik şirketi PeckShield tarafından yayınlanan yeni bir rapora göre, çalınan NFT'lerin yarısı Blur ve OpenSea gibi çeşitli NFT pazarlarında 160 dakika içinde satılıyor. 
Kripto para sektöründe olduğu olduğu gibi NFT piyasasında da hırsızlıklar son hızıyla devam ediyor. PeckShield ise bilgisayar korsanlarının çaldıkları NFT'leri uzun süreler boyunca ellerinde tutmadıklarını ortaya koydu.
PeckShield, 3 Temmuz itibarıyla haziran ayında çalınan NFT'lerin satılmasının ne kadar sürdüğü ve çalınan varlıkları satmak için hangi NFT pazarlarının kullanıldığı çeşitli verileri gözler önüne serdi. 

Çalınan NFT’ler 3 saat içinde satılıyor

Güvenlik şirketine göre, haziran 2023'te 2,27 milyon dolarlık NFT çalındı. Bu da 2023'te çalınan en düşük NFT miktarına işaret ediyor. Ayrıca veriler, çalınan NFT'lerin değerinin 16,2 milyon dolara ulaştığı şubat ayına kıyasla yüzde 85'lik bir düşüş olduğunu da gösteriyor.
2023’te çalınan NFT’lerin değeri. Kaynak: PeckShield
NFT'lerde kaybedilen miktarın yanı sıra, blok zincir güvenlik şirketi, tespit ettikleri çalıntı NFT'lerin yarısının 3 saat içinde satıldığını saptadı. Bu da bilgisayar korsanlarının haksız kazançlarının bir kısmını elden çıkarmalarının uzun sürmediğini gösteriyor.
Bu arada, popüler NFT alım satım platformları Blur ve OpenSea, çalınan NFT'lerin ilk satışlarının gerçekleştirildiği platformlar oldu. Geçtiğimiz haziran ayında çalınan NFT'lerin yüzde 99,7'si bu iki platforma giderken, Blur yüzde 86'sını ve OpenSea yüzde 13,76'sını ele aldı.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video