Haziran 24, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
NFT

BITAY’DAN İTÜ’YE ÖZEL NFT KOLEKSİYONU

Teknik

Kripto para borsası Bitay, İstanbul Teknik Üniversitesi’nin (İTÜ) eserlerini 250. yılına özel NFT koleksiyonuna dönüştürüyor.

NFT sektörü bir yatırım aracı olarak hızla büyümeye devam ederken, önemli konuları ölümsüzleştirmek için de önemli bir araca dönüşmüş durumda. Son olarak kripto para borsası Bitay ve İstanbul Teknik Üniversitesi de (İTÜ) bir iş birliğine giderek İTÜ'nün 250. yılında özel bir NFT koleksiyonunu piyasaya sürüyor. NFT'lerin oluşturulmasını üstlenen Bitay, aynı şekilde bu NFT'leri kendi NFT platformunda satışa sunacak.
Bu NFT koleksiyonu ile üniversitenin Mimarlık, Konservatuvar, Mühendislik Fakültelerinin arşivlerinde yer alan her türlü ses, resim ve video formatındaki tüm eserler dijitale aktarılarak NFT eserlere dönüştürülecek.
Konuyla alakalı konuşan İTÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Koyuncu, şu ifadelere yer verdi:
"İstanbul Teknik Üniversitesi, teknolojik gelişmeyi ve dijitalleşmeyi çok yakından takip ettiği gibi aynı zamanda bilime ve tekniğe yön veren bir kurumdur. 250 yıla yayılan köklü geçmişi ve akademik birikimiyle İTÜ, her zaman yenilikçi, dinamik ve daima genç bir bakış açısına sahip olmasını buna borçludur. Bitay ile gerçekleştirdiğimiz işbirliği sayesinde üniversitemizin iki buçuk asırlık bilgi birikimini ve kültürel mirasını dijitale aktararak NFT eserlere dönüştüreceğiz. Bu sayede, geçmişten gelen birçok miras, gelecek nesillere de güvenle ulaşabilecek."

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video