Haziran 24, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
NFT

“BEEPLE”IN TWITTER HESABI HACK’LENDİ

Beeple

Beeple olarak bilinen dijital sanatçı Mike Winkelmann’ın Twitter hesabı hack’lendi ve dolandırıcılar 438.000 dolar para çaldı.

22 Mayıs tarihinde Beeple’ın Twitter hesabı hack’lendi ve dolandırıcılar Beeple’ın yeniden ünlü giyim markası Louis Vuitton ile iş birliği yaptığını, NFT vereceğini belirten birkaç gönderi paylaştı. 

Aslında bir kimlik avı dolandırıcılığı olan gönderiler vasıtasıyla 438.000 dolar para çalındı.
Beeple mayıs ayının başlarında lüks moda markasının “Louis The Game” mobil oyunu için 30 NFT tasarlamıştı. Dolandırıcılar ise bu iş birliğinden yararlanarak ücretsiz NFT vereceğini belirten paylaşımlar yaptı.
Paylaşımlardan bir tanesi yaklaşık 5 saat boyunca NFT üreticisinin hesabında kaldı ve yaklaşık 73 bin dolarlık ethereum dolandırdı. İkinci bir bağlantı daha paylaşan dolandırıcı, Mutant Ape, VeeFriends ve Otherdeeds gibi değeri yüksek olan NFT’lerden çaldı ve toplam 438.000 dolar almış oldu.
On-Chain verilere göre dolandırıcı, NFT’leri Opensea’de sattı. 

Beeple daha sonra hesabını tekrar aldı ve önceki paylaşımların dolandırıcılık olduğunu söyledi.
Beeple’ın sanat eseri “Everdays: The First 5000 Days”, dünyaca ünlü müzayede salonu Christie’s de gerçekleşen açık arttırmayla 69.3 milyon dolara satılmıştı ve şimdiye kadar satılan en pahalı 2. NFT konumunda bulunuyor.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video