Haziran 24, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
NFT

AXIE INFINITY SOYGUNUNU KUZEY KORELİ HACKERLAR MI YAPTI

Koreli

ABD Hazine Bakanlığı’nın yaptığı duyuruda, oynadıkça kazanılan Axie Infinity adlı popüler NFT oyunun arkasındaki blok zincir ağından 625 milyon doları çalan hırsızların Kuzey Koreli hacker grubu Lazarus’un olduğunu iddia etti.

Geçtiğimiz haftalarda bir NFT oyunu ağından yarım milyar dolardan fazla kripto para çalındığı duyurulmuştu. FBI, Kuzey Kore merkezli hacker grubu Lazarus Group'u hedef aldı ve ABD Hazine Bakanlığı, çalınan fonları alan adrese yaptırım uyguladı.

KRIPTO CÜZDANLARINDA 445 MİLYON DOLAR BULUNUYOR

Çalınan kripto paraların transfer edildiği cüzdan adresinde şu anda 445 milyon dolardan (148 bin ETH) fazla para içeriyor ve bir günden daha kısa bir süre önce başka bir adrese yaklaşık 10 milyon dolar para transferi yapıldığı anlaşıldı.

KUZEY KORELİ HACKER GRUBU HEDEF ALINDI

29 Mart tarihinde bilgisayar korsanları, bugüne kadarki en büyük kripto soygunlarında n birine imza attılar. Toplamda 625 milyon dolar değerinde Ethereum ile ortalıktan kayboldular. Kripto para araştırma grubu Chainanalysis'e göre, Lazarus grubu Kuzey Kore'nin istihbarat teşkilatına bağlı ve geçen yıl 7 saldırıdan da onlar sorumluydu.

DAHA ÖNCE SONY’Yİ HACKLEDİLER

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video