Temmuz 25, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
NFT

ApeFest ETKİNLİĞİNDE NELER YAŞANDI?

ApeFest

Yuga Labs tarafından düzenlenen etkinlikle ilgili ilginç bir gelişme ortaya çıktı. Buna göre 4 Kasım’da Hong Kong’da düzenlenen ApeFest etkinliğine katılan bazı katılımcılar gözlerinde yanık, görme bozukluğu ve aşırı ağrı gibi göz sağlığı ile alakalı sorunlar yaşadıklarını sosyal medya üzerinden paylaştı. Etkinliğe katılan birçok topluluk üyesi bu sorundan dert yanmaya devam ediyor ve ekibi ağır bir şekilde eleştiriyor.

ApeFest Etkinliğinde Dikkat Çeken İddia

Yuga Labs ekibi tarafından resmi X hesabı üzerinden konuya değindi ve katılımcılar arasında göz sağlığı ilgili olası sorunlara ilişkin sorunların farkında olduklarını dile getirdi. Ayrıca bu durumun nedenlerinin araştırılacağı açıklandı.

Yuga Labs ekibi, katılımcıların %1’inden daha azının göz sağlığı ile alakalı sorunlar yaşadığını ve bu sorundan etkilenen katılımcıların çoğunun sağlık durumlarında zamanla iyileşme olduğunu iddia etti.

Etkinlikte, üçüncü taraf organizasyon çalışanları sahne ışıkları yerine dezenfekte edici ultraviyole (UV) yerleştirmiş ve bu durum ApeFest’te olduğu gibi benzer göz yaralanmaları, yanma, körlük ve fotokeratite rahatsızlıklarına yol açmıştı.

Yuga Labs Ekibi Eleştirilerin Hedefinde

Bir başka grup ise ise UV ışıklarının etkilerinin maruz kalınan süreye bağlı olarak birkaç saatten birkaç güne kadar sürebileceğine dikkat çekmeye devam ediyor. Katılımcılar ise etkinliğin arkasındaki organizatörleri eleştirerek, temel tıbbi tehlikelere daha fazla dikkat etmeleri gerektiği konusunda uyardı:

“Temel tıbbi tehlikeleri göz ardı eden bir kulübün parçası olmak için bu kadar para ödemeyi hayal edemiyorum. Evimde UV Dezenfektan lambası var ve açıkken onunla aynı odada bile bulunmamanız gerekiyor. Talimatlarda, zehirli ya da kanserojen bir gaz olan ozon salınımı yapabileceği için lambaya bakmamanız ya da yakınında bulunmamanız gerektiği yazıyor.”

Ekinliğe katılan birçok katılımcı da yaşanan bu olumsuz olaydan dolayı Yuga Labs ekibine ateş püskürdü ve etkinliğe katılmak için kredi çektiklerini dile getirdi ve ekibe göz sorunları ile alakalı hastane faturalarını nasıl ödeyeceklerini sordu.

KAYNAK

Instagram
KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video