Haziran 24, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
NFT

ADOBE, FIGMA’YI SATIN ALACAK

Adobe

Adobe, resimler, illüstrasyonlar ve video teknik bilgisi gibi mevcut seçeneklerden birkaçını Figma’nın ürünleriyle birleştirmeyi planlıyor.

Adobe, sunduğu hizmetleri NFT pazarında daha da genişletmek amacıyla Figma’yı satın alacak.

Adobe, Figma’yı Satın Alacak

Adobe, içinde bulunduğumuz ayı pazarına rağmen NFT alanındaki yatırımlarına devam ederek Figma’yı satın alacağını duyurdu. NFT pazarının hacminin düşüşüne aldırış etmeden Adobe yatırımlarını artırarak NFT alanındaki girişim desteğini artırmayı hedefliyor.
NFT pazarındaki hacim ilk defa 1 milyar doların altına düştü ve birçok popüler koleksiyonun taban fiyatı popüler dönemlere istinaden oldukça düşük seviyede.
Bu alanda Adobe’un Figma‘yı satın alacak olması NFT pazarına olan inancı gösteriyor şeklinde yorumlanıyor. 2012 yılında kurulan Figma, CNBC kaynaklarına göre bu 12 ayda 400 milyon doların üzerinde üretim yapması bekliyor. 
Adobe, resimler, illüstrasyonlar ve video teknik bilgisi gibi mevcut seçeneklerden birkaçını Figma'nın ürünleriyle birleştirmeyi planlıyor.
Figma’nın CEO’su Dylan Field, Bloomberg ile yaptığı röportajda, her firma için büyük bir potansiyel ve tasarımcıların bu işbirliğinden elde edebileceği seçenekler olduğunu söyleyerek ortaklık konusunda heyecanlı olduğunu söylüyordu.
Adobe’nin Dijital Medya İşletmesi Başkanı David Wadhwami, bu satın alma anlaşmasının dünya pazarındaki gerileme sırasında gerçekleştiği gerçeğinden endişe duymuyor. Figma’yı, yüzde 150’nin üzerinde bir web doları tutma ücreti ile para dolaşımı yapıcı olarak değerlendirdiği için, bu seviyede satın alınacak en iyi firmalardan biri olduğuna inanıyor.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video