Temmuz 19, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
NFT

19 YAŞINDA NFT’LERDEN 50 MİLYON DOLAR KAZANDI

19

Geçtiğimiz sene yaşanan ve hala belli oranlarda devam eden NFT çılgınlığı, 19 yaşında bir gencin toplamda 50 milyon dolardan fazla bir gelir elde etmesini sağladı. Cinsiyetini değiştiren Victor Langlois adındaki genç sanatçı, bu kararı vermesine yol açan gelişmeleri anlattığı eserlerini rekor fiyatlara satmayı başardı. Langlois ayrıca, NFT pazar yeri olan Nift Gateway’de de en çok satışa imza atan üçüncü kişi konumuna geldi.

Ürettiği NFT eserlerinden hayatı değişen kişilere ABD’li bir sanatçı daha eklendi. 19 yaşında olan ve bir süre önce cinsiyetini değiştiren Victor Langlois adlı genç, bu kararı vermesinde etken olan gelişmeleri tasvir ettiği eserlerini satarak milyonlarca dolar kazandı.

24 saatte 20 milyon dolarlık NFT satıldı

İlk olarak ünlü Christie’s sanat evinde eserleri hem fiziksel hem de NFT olarak satılmaya başlanan Langlois bu şekilde şöhret elde etmeye başladı. “Merhaba benim adım Victor (FEWOCiOUS) ve bu benim hayatım” adlı bir koleksiyon üreten genç sanatçı, birçok ses getiren satış yaparken bunlardan en önemlileri, Nisan ayında 24 saat içinde toplamda 20 milyon dolar ödenen eserleriydi. Yapılan bu satışlar ise Langlois, NFT pazar yeri Nifty Gateway’deki üçüncü en büyük satışa imza atmış oldu.
Konuyla ilgili Nisan ayında Fortune dergisine konuşan Langlois, “Dürüst olmam gerekirse benim için çok zor bir süreçti ama hiçbir zaman rahatlamadım, tembelleşmedim. Hep çizmeye devam ettim” demişti.

Hislerini gösteremedi

Cinsiyet değiştiren Langlois, dindar bir aileden gelmesinin sonucunda zor günler geçirdi ve 14-18 yaş arasındaki hayatını dedesinin yanında geçirmek zorunda kaldı. Langlois o dönem yaşadıklarını ve cinsiyet tercihini hiçbir şekilde etrafındakilere açıklayamamasını ise ilk NFT koleksiyonunda çizme şansını yakaladı ve bu şekilde kendini gösterdi:

“Büyükannem bana neden sanatçı olmak istediğimi sorup duruyordu. ‘Avukat ol, daha garanti meslek, sanatın zaten çok kötü’ diyordu ve bu gerçekten canımı yakıyordu”

“Odamda çizim yapmama izin vermediler”

Yaptığı eserlerin %90’ının dijital olma sebebini de açıklayan Langlois şunları söyledi:

“Annem ve babamla da, büyükbabamla da yaşarken odamda boya ve fırça kullanmama, çizim yapmama izin vermediler bu yüzden ben de çizimlerimi hep iPad üzerinde yaptım. Bu yüzden eserlerimin yüzde 90’ı dijital…”

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video