Haziran 13, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Metaverse Müzik NFT

ROCK’N’VERSE GELİYOR

Rock’n’Verse
Türk girişimci ve sanatçıların hayata geçirdiği rock metaverse’ü Rock’n’Verse, rock müzisyenlerle rock dinleyicileri sanal evrende, özgün NFT avatarlarla bir araya getirecek.
Yetenekli sanatçıların ve ünlü isimlerin ilgisiyle küresel çapta ses getiren Türkiye merkezli Fluffy Polar Bears, NinjaSquad gibi NFT (benzersiz dijital varlık) projelerine bir yenisi daha ekleniyor. İlk rock temalı sanal evreni CoinTürk ortaklığıyla hayata geçirdiklerini vurgulayan Rock’n'Verse'in kurucularından Selçuk Eser, "Rock müziği, görsel sanatlar, moda tasarımı, oyun mühendisliği ve etkinlik organizasyonları ile bir araya getiren çok disiplinli bir projeye başladıklarını duyurdu. 

ROCK’N’VERSE ULUSLARARASI DÜZEYDE OLACAK

Rock’n’Verse, uluslararası düzeyde tüm rock müzik camiasını buluşturan sanal bir evrene dönüşmek için gün sayıyor. Konser salonları, açık hava festival alanları, restoranlar, barlar, oteller, oyun platformları ve mağazaları içerecek bu evren, müzisyeninden dinleyicisine tüm rockçılara açık olacak. Rock’n’Verse, sanal gerçeklik gözlükleri (VR) kullanarak gerçek zamanlı konserlere ve dünyanın dört bir yanından rock müzisyenlerinin gerçekleştireceği performanslara da ev sahipliği yapacak. Projenin üç aşamadan oluşan birinci serisine, SkinRunners isimli Rock Grubuna ait 3333 adet NFT satışıyla çok yakında başlayacak” dedi. 2018 O Ses Türkiye finalistlerinden Bartu Gülhan'ın solisti olduğu SkinRunners grubu, bu NFT projesi için Phoenix isimli bir şarkı ve klip piyasaya çıkardılar. 

“HER NFT SATIŞINDA HEDİYELER DAĞITILACAK”

Oluşturulacak NFT koleksiyonları ve sanal evrenle yaratılacak ekonominin, bağımsız rock müzisyenlerini ve plak şirketlerini de destekleyeceğini söyleyen Rock’n’Verse kuruculardan Gözde Vanlı, “Rock’n’Verse sayesinde ilk kez bir NFT projesi, yalnızca rock müzisyenlerine ve dinleyicilerine hitap edecek sanal evrene kaynak sağlayacak. Projeyle rock müzisyenleri tekli, albüm ve konserlerini bu platformdan dinleyicilerine ulaştırabilecek. 
Dünyanın her yerinden, tüm rock gruplarının parçası olabileceği bu evrende NFT satış fazları sırasında toplam değeri 100 bin doları aşan hediyeler dağıtılacak. Örneğin rock müziğin efsane isimlerinden Billy Sheehan imzalı binlerce dolar değerindeki bas gitar, Selçuk Eser'in costom üretim elektro gitarı ve tam 100 bin dolar değerindeki özel yapım bir motosiklet, projenin çeşitli fazlarında hediye olarak dağıtılacak” dedi.

HABERİN DEVAMI…

Twitter
Instagram
KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video