Temmuz 19, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Metaverse NFT

YUGA LABS, 450 MİLYON DOLAR YATRIM ALDI

Yuga

Bored Ape Yacht Club’ın yaratıcısı Yuga Labs, 450 milyon dolar yatırım aldı. Andreessen Horowitz liderliğinde gerçekleşen yatırım turuna Animoca Brands, Coinbase ve MoonPay katıldı.

Bu yeni yatırım turu ile birlikte şirketin değerlemesi 4 milyar dolara yükseldi. Ayrıca Andreesen Horowitz’in genel ortağı Chris Lyons, Yuga Labs yönetim kuruluna katıldı. 
Bu arada geçtiğimiz aydan bu yana Andreessen Horowitz’in Yuga Labs’e yatırım yapacağı konuşulmaktaydı. Özellikle ApeCoin’in duyurulması esnasında bu konu da gündemde kendine yer edinmişti. 

Yuga Labs’in metaverse projesi Otherside

Şirket yatırımı yeni projesini fonlamak için kullanacak. Yuga Labs aynı zamanda bir MMORPG oyunu olarak konumlanacak Otherside isimli bir metaverse inşa etmeyi planlıyor. Böylece şirketin NFT koleksiyonu, daha geniş bir bağlamda işlev kazanacak.
Şirket, Otherside’ı hayata geçirmek için birbirinden farklı oyun stüdyolarıyla iş birliği yapacak. Oyun sadece Bored Ape sahiplerine özel olmayacak. Hatta Yuga Labs ekibi, diğer NFT’lerin de varlık gösterebileceği bir platform üzerinde çalışıyor. 

Otherside’ın ne zaman piyasaya sürüleceği ise henüz bilinmiyor. 

OpenSea verilerine göre Yuga Labs’in NFT koleksiyonu 40 binden fazla kullanıcıya sahip. 

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video