Haziran 24, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Metaverse

ÜSKÜDARI METAVERSE’TE SATIN ALDI

üsküdar

Sanal evren olarak adlandırılan metaverse çılgınlığı devam ediyor. Son olarak bir genç, Üsküdar Belediyesi’ni metaverse’te satın aldı.

Son aylarda Facebook'un adını ve stratejisini değiştirmesiyle gündeme gelen metaverse yani sanal evren, perakende ve oyun dünyasını şimdiden heyecanlandırdı. Pratik anlamda, artırılmış ve sanal gerçeklik ürün ve hizmetlerini ifade eden bu evrende insanlar arsa veya başka yerler satın alabiliyor.
Bunu öğrenen Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, sosyal medya hesabından "Üsküdar Belediyesi'ni metaverse'te satın alan arkadaş; eğer bu tweeti okuyorsan, yarın öğleden sonra gel, bekliyorum" ifadelerini kullandı.

“YARIN ÖĞLEDEN SONRA GEL, BEKLİYORUM”

Üsküdar Belediyesi de metaverse'te  bir genç tarafından satın alındı. Bu haberi alan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. Türkmen'in paylaşımında, "Üsküdar Belediyesi'ni metaverse'te satın alan arkadaş; eğer bu tweeti okuyorsan, yarın öğleden sonra gel, bekliyorum :)" ifadeleri yer aldı.

BELEDİYE “METAVERSE ZİRVESİ” DÜZENLEMİŞTİ

Üsküdar Belediyesi ev sahipliğinde Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezinde geçtiğimiz günlerde "Metaverse Zirvesi" düzenlenmişti. Zirvede metaverse teknolojisini dünü, bugünü, ve gelecekte nasıl olabileceği, bu teknolojiden ne şekilde yararlanılabileceği, teknolojinin insan hayatına neler katabileceği gibi konular ele alınmıştı.

METAVERSE ÇAĞRISINA YANIT GELDİ

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video