Haziran 15, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Metaverse

TIME ORTAKLIĞI SONRASI BU METAVERSE COIN’İN FİYATI FIRLADI

TIME

Dünyanın en saygın haber ve politika dergilerinden biri olan TIME, metaverse’te bir TIME Square oluşturmak için popüler bir metaverse coin ile iş birliği gerçekleştirdiğini duyurdu. Bu gelişme sonrası SAND fiyatı yaklaşık yüzde 18 fırladı.

Bugün yapılan bir duyuruya göre; The Sandbox ve ABD medya şirketi TIME bünyesindeki bir NFT topluluk çalışması olan TIMEPieces, şirketin metaverse’deki ilk varış noktası olan “TIME Square”i geliştirmek için yeni bir iş birliği başlattı. TIME, iki kuruluş arasındaki iş birliğinin bir sonucu olarak inşa edilecek olan “TIME Square” için Sandbox’ta arazi satın aldı.
Koinfinans.com olarak belirttiğimiz üzere, TIME Square, The Sandbox’ta TIME’a ait mülk üzerine inşa edilecek ve TIME’ın NFT topluluğu TIMEPieces küratörlüğünde; toplantılar, sanat ve ticaret için bir konum olarak hizmet verecek. TIME Square’in tasarımı, New York City’deki tanınmış bölgenin estetik özünden ve enerjik havasından etkilenecek.
Bu heyecan verici gelişme, TIME Başkanı Keith A. Grossman tarafından NFT.NYCnyc’de düzenlenen The Sandbox etkinliği sırasında duyuruldu. Grossman ayrıca mimarlara uluslararası üne sahip kültür merkezini metaverse versiyonu olan TIME Square’i yeniden yaratmaları için açık bir çağrıda bulundu.
“Amacımız metaverse’in kalbi olarak hizmet edecek bir yer yaratmak. TIMEPieces’i Eylül 2021’de piyasaya sürdüğümüzden beri, TIME’ın olağanüstü 100 yıllık mirasından ve kullanılabilirliğinden yararlanan bir Web3 topluluğu geliştirmeye odaklandık.”

TIME Square kullanıcılara benzersiz deneyimler sunacak

Ekibe göre TIME Square’in ambiyansı herkesi kucaklayacak ve TIMEPieces’e sahip olanlara benzersiz deneyimler sunacak. Destinasyon, TIME Studios tarafından üretilen çeşitli eğitim deneyimlerinin yanı sıra sohbetler, etkinlikler ve proje gösterimlerine sanal erişim sağlayarak TIMEPieces topluluğuna hizmet edecek.
The Sandbox’ın COO’su ve Kurucu Ortağı Sebastien Borget’e göre Sandbox toplulukta genellikle “sanal bir Manhattan” olarak görülüyor. Sandbox, herkesin keşfedebileceği, öğrenebileceği, çalışabileceği, yeni insanlarla tanışabileceği, oyun oynayabileceği, dans edebileceği ve harika yeni fırsatlar bulabileceği kültür, eğlence ve markalarla canlı bir alan olarak nitelendiriliyor.
Platformun yaptığı açıklamaya göre Sandbox TIME ile gerçekleştirecekleri bu iş birliğinin bir sonucu olarak; TIMEPieces’i bu sanal Manhattan’ın atan kalbi ve ruhu olarak tanıtacaklar.
Sandbox, kullanıcıların sanal bir dünyada varlık satın almalarını, satmalarını, ticaret yapmalarını ve varlık sahibi olmalarını sağlayan Ethereum blok zinciri üzerine kurulmuş bir platformdur.
Sandbox, son zamanlarda büyük medya şirketleriyle yüksek profilli ortaklıklar gerçekleştirerek, sektördeki varlığını genişletmeye devam ediyor. Platform geçen hafta metaverse’te Lionsgate medyanın filmlerine/ürünlerine ayrılmış, “Action City” adlı bir alan kurmak için bir Lionsgate ile bir ortaklık duyurmuştu.
Diğer yandan Dune Analytics’teki SeaLaunch verilerine göre The Sandbox’ın arazilerinin taban fiyatı bir günde 1,5 ETH’den 7 ETH’ye ani bir artış gösterdi. Bunun nedeni ise şu anda tam olarak biliniyor.
Bu duyuru sonrası popüler metaverse kripto para birimi olan SAND fiyatı 0,84 dolar seviyesinden yaklaşık yüzde 18 artarak 0,96 dolar seviyesine kadar ulaştı. Kazançlarının bir kısmını kaybeden SAND, yazım sırasında 0,93 dolardan işlem görüyor.
Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video