Temmuz 19, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Metaverse

TIME KAPAĞINDA: METAVERSE

TIME

Dünyaca ünlü TIME dergisi, geçtiğimiz yıldan bu yana Facebook’un büyük hamlesiyle daha çok konuşulan metaverse’ü kapağına taşıdı.

40 milyondan fazla okuyucuya ulaşan derginin kapak yazısında, metaverse’ün her şeyi değiştireceği öne sürülüyor. Yazar Matthew Ball tarafından kaleme alınan yazıya göre metaverse hemen hemen hayatın her alanına sirayet edecek.

Kripto para dünyasıyla iç içe

TIME dergisi, geçtiğimiz yılın başlarında kripto paralarla ilgili birtakım önemli adımlar atmıştı. Dijital aboneliklerde kripto para kabulüne başlayan dergi, ayrıca NFT biçiminde üç kapağını da açık artırmayla satmıştı. TIME, kripto para alanındaki en büyük yatırım şirketlerinden Grayscale ile de kripto para hakkında açıklayıcı bir video serisi yayınlamak için anlaşma yapmış, bilançosunda Bitcoin tutmaya başlamıştı.

Metaverse’te 1 milyar insan

Facebook, yeni adı ile Meta’nın CEO’su Mark Zuckerberg, Haziran ayında verdiği bir röportajda, önümüzdeki on yılın sonunda metaverse’te 1 milyar kişi olacağını söyledi. Zuckerberg’ün tahminine göre bu kişilerin her biri, içerik ve dijital ürünler satın almak için en az 100 dolar harcayacak.

Metaverse’e kimler yatırım yapıyor?

Dünyanın en büyük şirketleri, metaverse alanına milyarlarca dolar yatırım yapıyor. En başta Meta, 10 milyar dolarlık bir yatırım kararı alırken Google ise Youtube gibi mevcut platformlarını metaverse’e hazırlamak için çalışıyor. Google ayrıca, doğrudan metaverse projelerine yatırım yapan bir fona yaklaşık 40 milyon dolar ayırdı. Bu alana yatırım yapan diğer önemli şirketler arasında ise Microsoft, Nvidia yer alıyor.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video