Nisan 13, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Metaverse

TELEVİZYON DÜNYASI BİTİYOR MU?

televizyon

Uzmanlar, televizyon şirketlerini uyardı. Metaverse dünyasının gelişmesiyle birlikte televizyon dünyasının sona eriyor.

Televizyon yayıncıları, genç izleyici kitlesine sahip olmak ve onları kaybetmemek için bir savaş içerisinde. Özellikle seçeneklerin fazla olması ve teknolojini gelişmesiyle birlikte televizyon dönemi sona geliyor.
Söz konusu metaverse'ün cezbedici dünyası olduğu zaman, durum daha da ciddi hale geliyor. Uzmanlar, gündemde kalmak isteyen TV şirketlerinin hızlı gelişen çevrimiçi eğlence dünyasına kendilerini uyarlamaları gerektiği konusunda uyardı.

35 yaş altı televizyon izleyicileri yarı yarıya azaldı

İstatistiklere göre, yaşlı tüketiciler televizyona bağlı olsa da, 35 yaş altı izleyiciler on yıl içinde yarı yarıya azaldı. Bu durum metaverse’ün gelişmesiyle daha da azalacak. Günümüzde hayatın birçok alanında etkisini gösteren metaverse, oyunlar, 3D toplantı yerleri ve çeşitli alanı kapsıyor.
Bu izleyici azalması sonucunda televizyon yayıncıları, gençlere ayak uydurmak için metaverse’ün öncüleri olan Roblox, Minecraft ve Fortnite gibi oyun platformlarıyla rekabet içinde olacak. Metaverse’ün ABD’deki etkisi, özellikle 9-12 yaş aralığındaki gençleri fazlasıyla etkilemiş durumda. Araştırmaya göre bu gençlerin yarısı, haftada en az bir kere Roblox kullanıyor. Oyun oynamanın yanı sıra konser izlemekten arkadaşlarla takılmaya kadar her şeyi yapıyor.
Televizyon reklamları ise bu zorluğun bir başka kısmı. Ancak meta veri deposunun daha açık alanıyla, markalar kendilerini ve ürünlerini doğrudan satmak için daha fazla alana sahip olacak. Özellikle Fortnite ve Roblox gibi markalar bu sayede yaptıkları satışlarla milyonlar kazanıyor. Dubit’in kurucu ortağı Matthew Warneford, yayıncıların klasik televizyon programcılığı için sınırlaşan bir pazara bağlı kalmayı bırakmaları gerektiğini belirtti.

İnsanları bir dünyaya getirme, onları hikayenin bir parçası yapmak, arkadaşlarıyla oynamak demektir. Tıpkı Disneyland’in Mickey Mouse ile sizin ve arkadaşlarınızın kendi dünyalarında olmanıza izin vermesi gibi.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video