Temmuz 25, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Metaverse NFT Yemek

TATLILARIN NFT’SİNİ ÜRETTİ METAVERSE’TE ŞUBE AÇTI

şube
İş dünyasında daha çok moda markalarının ve restoran zincirlerinin öncülük ettiği bu akıma Türkiye'den de bir tatlı restoranı katıldı. Geçtiğimiz ay künefe, dolama, baklava gibi tatlıları retro oyunlardan ilham alarak NFT'ye dönüştüren tatlı restoranı, yeni şubesini gerçek dünyadan önce metaverse'te açtı.
Sanal evren metaverse'lerde arazi satın almak her geçen gün yaygınlaşırken, MetaMetric verilerine göre 2021'de dört büyük platformda 501 milyon dolar hacme ulaşan metaverse arazi satışlarının, bu yıl 1 milyar doları bulacağı öngörüldü. 
Teknoloji trendlerini yakından takip eden  birçok marka, gerçek dünyadaki satış ve gelirlerini artırması beklentisiyle metaverse platformlarında yerini almaya başladı. Daha çok moda markalarının, restoran zincirlerinin ve hazır gıda şirketlerinin liderlik ettiği bu trende, Türkiye'den bir tatlı restoranı katıldı. 
Daha önce künefe, dolama, baklava gibi tatlıları NFT'ye dönüştürerek büyük yankı uyandıran tatlı restoranı, Karaköy'deki yeni fiziksel şubesinin açılışını ilk önce metaverse'te yaptı.

“YENİ ŞUBEYİ ÖNCE METAVERS’TE DENEYİMLEYECEKLER”

Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdiklerini vurgulayan Beyzade Künefe Kurucu Ortağı Mahmut Saman, "Geçtiğimiz ay bir döneme damgasını vurmuş retro oyunlardan ilham alarak künefe, baklava, dolama gibi geleneksel tatlılarımızın NFT versiyonlarını üretmiş ve en büyük NFT pazarı OpenSea'da satışa çıkarmıştık. Bu çalışmamız müşterilerimizin çok ilgisini çekti. Dijital trendleri yakından takip eden bir tatlı restoranı olarak müşterilerimize yeni şubemizi önce metaverse'te deneyimleme imkanı sunuyoruz" dedi.

KARAKÖY’ÜN SANAL VERSİYONUNDA GEZİLEBİLEN KÜNEFE SERGİSİ

Müşterilerin OVR platformu üzerinden metaverse'teki tatlı dükkanına ulaşabildiklerini hatırlatan Saman, "Beyzade Künefe'nin yeni şubesini Karaköy'de açmak için hazırlanıyoruz. Bu süreçte artırılmış gerçeklik platformu OVR üzerinde yeni şubemizin metaverse'te bulunan arazisini satın aldık ve tatlı restoranımızı Karaköy'ün sanal versiyonunda, aynı konumda inşa etmiş olduk. Beyzade Künefe'nin metaverse şubesini ziyaret eden müşterilerimiz, platformda künefe çeşitlerinin sergilendiği sanal bir sergi koleksiyonunu gezebilecek, hatta künefe ve diğer tatlı alışverişlerini bile bu sanal şubeden yapabilecek" ifadelerini kullandı.

“TÜKETİCİYLE ETKİLEŞİME GEÇEN MARKALARIN ODAĞINDA MÜŞTERİ DENEYİMİ OLMALI”

Blok zinciri teknolojileriyle beraber konuşulmaya başlanan NFT ve metaverse gibi kavramların her sektörden, her ölçekteki marka için geleceğin nasıl olacağına dair büyük ipuçları taşıdığını vurgulayan Mahmut Saman'ın değerlendirmeleri için TIKLAYINIZ...

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video