Haziran 24, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Metaverse

SNOOP DOGG, METAVERSE’TE KENEVİR ÇİFTLİĞİ KURUYOR

kenevir
Ünlü rapçi Snoop Dogg ve oğlu Cordell Broadus, Metaverse'te dijital kenevir çiftliği kurmak için MOBLAND'le ortaklık kurdu.
Terraform Labs'ın kurucu ortağı Do Kwon ve Twitch'in kurucu ortağı Justin Kan gibi tanınmış isimlerin ortaklığında geliştirilen MOBLAND, mafya temalı bir Metaverse platformu. Platformun ortaklarından Roy Liu, inşa edecekleri yeni sanal dünyada nesnelerin üç çeşit NFT üzerinden satılacağını açıkladı. "NFT 1.0 bireysel karakter ve öğelerle, NFT 2.0 arazi ve gayrimenkulle, NFT 3.0 ise iş dünyası ve çıkarlarla ilgili" diyen Liu, ünlü rapçinin katılımından memnuniyetini şöyle dile getirdi:
"Metaverse ve GameFi 2.0'a dijital kenevir ve kitleler tarafından benimsenme özelliğini getiren efsanevi Snoop Dogg'la bu projeye öncülük ediyoruz. Çok heyecanlıyız." 

Kenevir çiftliğinin Snoop Dogg'un adını taşıyacak sınırlı bir NFT koleksiyonuna sahip olacağı tahmin ediliyor. Müzisyenin oğlu Broadus da platformda kendine ait bazı özel içerikler üretecek. 

"Babamı hayatım boyunca video oyunları oynarken gördüm" diyen "ChampMedici" lakaplı Cordell Broadus, sözlerini şöyle sürdürdü: Oyun konsolları ve otla birlikte yaşıyor. Bu yüzden Metaverse ve dijital keneviri bir araya getirmek onun için çok akıllıca. 

Snoop Dogg'un Metaverse projesiyle ilgili kendi açıklamasında ise şu ifadeler yer aldı: 

"Burada bir paradigma kayması yaşanıyor ve ben bunun ön saflarında olmak istiyorum."

Öte yandan aralarında Türkiye'nin de yer aldığı birçok ülkede keyfi amaçlı kenevir yetiştirilmesi ve tüketilmesi yasak. Kenevirden, uyuşturucu madde üretmeye kalkan kişiler hapis cezasına çarptırılabiliyor. Dijital ortamdaki bu tür etkinliklere dair nasıl yaptırımlar uygulanacağı ise tartışma konusu.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video