Haziran 13, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Metaverse

SEGA OYUN ODAKLI METAVERSE’NÜ KURACAK

Sega

Yakın tarihli bir iş ilanı, Sega’nın şirketin gelecek stratejisinin bir parçası olarak oyun ve metaverse odaklı bire evren yapmak isteyebileceğini gösterdi.

On yıllardır Sega, büyük ölçüde Sonic the Hedgehog’un yanı sıra Yakuza, Phantasy Star Online ve diğerleri sayesinde video oyun endüstrisinde bir temel unsur oldu. Bugünlerde metaverse, yeni teknolojik trendlere yatırım yapmak isteyen birçok oyun şirketinin gündemin de ve Japon oyun devi de bu trene atlamaya karar verdi.
Doksanların başında piyasaya sürülmesinden bu yana Sonic the Hedgehog, yıllar boyunca şirketin en tanınmış serilerinden biri olarak kaldı. Son iki film sayesinde, hayran kitlesi ve çekiciliği artan oyun git gide popülerleşti. Geçtiğimiz ay serinin yeni oyunları da duyuruldu. Bununla birlikte, şirketin son iş ilanlarından biri ise şirketin metaverse planlarını ortaya çıkarttı.
Gönderi, Sonic yapımcısının Burbank ofisinde mobil ve metaverse oyunları için bir Kıdemli Yapımcı için bir boşluk listeledi. Buna göre kıdemli üretici, küresel pazar için geliştirilecek olan Sonic the Hedgehog mobil ve metaverse ürünlerinin ulaştırılmasında yardımcı olacak. Son aylarda görüldüğü gibi Sega, özellikle yaklaşan oyunlarıyla Sonic serisine büyük önem vermeye başladı.
Ayrıca şirket, klasik Sonic oyunlarının dijital versiyonlarının Sonic Origins’in piyasaya sürülmesinin ardından Mayıs ayında satış dışı bırakılacağını belirtti. Bu aynı zamanda Sega’nın franchise’ı metaverse geleceği için hazırladığının bir göstergesi olabilir. Tabii ki, Sega metaverse için baskı yapan tek şirket değil. Bandai Namco şimdiden bir “metaverse evrenine” 130 milyon dolar yatırım yaptı ve daha yakın zamanda Epic, kendi metaverse tabanlı projesi için LEGO ile ortaklık kurdu.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video