Haziran 13, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Metaverse

ROBLOX’TAN BİR DİZİ YENİ ÖZELLİK

Roblox

Oyun odaklı ‘metaverse’ platformu Roblox, gelir modelini çeşitlendirmek için bir dizi yeni özelliği kullanıma sunduğunu duyurdu.

Oyun odaklı popüler ‘metaverse’ platformu Roblox, gelir modelini çeşitlendirmek için bir dizi yeni özelliği kullanıma sunduğunu duyurdu. Söz konusu özelliklerin, 13 ve yaş üstündeki Roblox kullanıcılarına reklam göstermeyi de kapsadığı belirtildi. Daha çok çocuklar ve gençler tarafından kullanılan platform, yapılan değişikliklerin yetişkin kullanıcı kitlesini etkilememesini mümkün kılacağının da altını çizdi. 
Aktarılan detaylara göre; Roblox’un net zararı, bu yıl 176 milyon dolara yükselmişti. Söz konusu miktar, geçen yıl 140 milyon dolar seviyesindeydi. Günlük 52 milyon aktif kullanıcısı bulunan ‘metaverse’ platformunda oyun geliştiriciler, özellikle sınırlı sayıda üretilen oyun içi öğeleri satarak gelir elde edebiliyordu. Şirket, bir süredir gelir modelini çeşitlendirmek için NFT projesi geliştirmeyi de planlıyordu. 

Roblox, platformdaki içerikleri 3 kategoriye ayırmaya başladı

Öte yandan; Roblox, yeni özellikler kapsamında platformdaki içerikleri de “Her yaşa uygun”, “+9” ve “+13” olmak üzere üç kategoriye ayırmaya başladı. Kategorilerin, oyunlarda şiddetin ne sıklıkta gösterildiği ve ne kadar gerçekçi bir şekilde tasvir edildiğine göre belirlendiği kaydedildi.  
Paylaşılan diğer bilgilere göre; Roblox kullanıcılarının yüzde 54’ü, 2021 yılında 13 yaş altındaydı. Şirket; güncellemeyle birlikte platforma uygulama içi sohbet, uzamsal ses ve dinamik avatarlar gibi yeni özellikler de ekledi. Yapılan hamlenin, yaş alan kitleyi elde tutmayı hedeflediği tahmin edildi.  

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video