Temmuz 25, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Metaverse

PwC VE OGGUSTO’DAN LÜKS MARKALAR İÇİN METAVERSE

Luxury

“Metaverse for Luxury” isimli özel bir buluşmada lüks markaların Metaverse’te nasıl konumlanabileceği konusu derinlemesine incelendi.

Etkinlikte PwC Global ağından lüks endüstrisi uzmanı ve akademisyen Nicola Giorgi değerli görüşlerini paylaştı. Ayrıca PulpoAR ve Atlas Space'in sunumlar ve deneyimlerle katkı sunduğu etkinlik lüks marka yöneticilerine derinlemesine bir perspektif kazandırdı. 
Buluşma katılımcılarını lüks markalar ve metaverse ilişkini ortaya koyan bir girizgah ile selamlayan Oggusto kurucusu Özlem Güsar'ın akabinde açılış konuşmasını PwC Ülke Kıdemli Ortağı'nın Cenk Ulu gerçekleştirdi.
Nicola Giorgi "Metaverse for Luxury" başlıklı sunumuyla, bu alandaki araştırmaları, çalışmaları ve iç görülerini aktardı. Nicola Giorgi, Metaverse'ün tek bir "yer" olmadığını, aksine markaların gerçekliği kopyalayabileceği dijital bir evren olduğunu dile getirdi. 
Büyük çoğunlukla Gen Z'nin insanlarla tanışmak, özgür bir alanda hareket etmek için kullandığı ve bunu yaparken anonim avatarlar üzerinden kendini ifade ettiği bir ortam olarak tanımladı. Bazı kullanıcıların Roblox'ta her gün avatar görünümlerini değiştirdiğini sözlerini ekledi. 
Nicola Giorgi konuşmasının bir kısmını OVR platformunda kaydettiği bir video ile sürdürdü. Video aracılığıyla piramitlerde lüks bir otomobil tanıtımı ve alışveriş deneyimi örneği paylaştı. Giorgi, fiziksel ortamda gerçekleştirmesi maliyetli olan projelerin, Metaverse'te yüksek yaratıcılık ve görece daha düşük maliyetlerle hayata geçtiğini açıkladı. 

İŞ FIRSATLARI VE ÖNE ÇIKAN VERİLER…

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video