Haziran 13, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Metaverse

PETROLIG GAMES, “SOSYAL LIG ARENA” İLE THE SANDBOX METAVERSE’E GİRİYOR

Petrolig

Petrol Ofisi iştiraki, teknoloji ve oyun şirketi Petrolig Games’in yatırımlarını metaverse’te sürdüreceği bildirildi.

Şirketten yapılan açıklamada, fantezi futbol oyunu Petrol Ofisi Sosyal Lig'i geliştiren Petrolig Games'in, sanal dünya oyun platformu The Sandbox'ta futbol ve metaverse evrenini oyun ekseninde bir araya getireceği belirtildi.
Açıklamada görüşlerine yer verilen Petrolig Games Genel Müdürü Burçin Cafer, eğlence ve oyun alanında yeni teknolojilere yatırım yapmaya devam ettiklerini belirterek, 2030 yılına kadar yaklaşık 700 milyar dolara ulaşması beklenen metaverse'te geleceğe yönelik ciddi bir potansiyel gördüklerini kaydetti.
Cafer, Sosyal Lig'in fantezi futbolda lider, Süper Lig özelinde Türkiye'de bilinirliği en yüksek markalardan biri olduğunu ifade ederek, 'Süper ligin nabzını tuttuğumuz Petrol Ofisi Sosyal Lig'in gücünü The Sandbox'taki oyunumuza da yansıtmak istedik. Futbolun birleştirici ve sosyal yönünün daha ağır bastığı, deneyime odaklandığımız yeni oyunumuz 'Sosyal Lig Arena' ile The Sandbox Metaverse'te yerimizi alacağız.' değerlendirmesinde bulundu.
Odağında futbol olan fakat bununla sınırlı kalmadan eğlenceli ve yaratıcı deneyim sunacak bir oyun dünyası üzerinde çalıştıklarına dikkati çeken Cafer, 'Futbolun sosyal tarafı çok güçlü. Özellikle bu kısmı ön plana çıkaracağız. 2023'ün ilk çeyreğinde 'Sosyal Lig Arena'nın ilk aşamasını tamamlamayı hedefliyoruz.' ifadesini kullandı.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video