Nisan 20, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Metaverse

PETROLIG GAMES, FUTBOLU THE SANDBOX METAVERSE’E TAŞIYOR

Games

Petrolig Games, yeni oyunu ‘Sosyal Lig Arena’yı 9 Kasım’da düzenlediği etkinlikte duyurarak Animoca Brands’in yan kuruluşu olan The Sandbox metaverse’te yerini aldı.

Petrolig Games, Petrol Ofisi Sosyal Lig’in metaverse versiyonu olan ‘Sosyal Lig Arena’yı, The Sandbox Kurucu Ortağı ve COO’su Sebastien Borget, Petrolig Games Genel Müdürü Burçin Cafer ve The Sandbox Ülke Müdürü Arslan Kiran’ın katılımıyla İstanbul’da gerçekleştirdiği etkinlikte duyurdu.

Etkileşimli, oyunlaştırılmış bir metaverse deneyimi olan Sosyal Lig Arena, The Sandbox’ta yer alan dünyadaki tüm futbol severlerin beğenisine sunuldu. Futbolu merkezine alan bir tema park olarak tasarlanan oyun; antik Roma Kolezyumu’ndan tuzaklarla dolu, Survivor benzeri eğitim parkuruna kadar farklı detaylara sahip dünyada geçiyor.

Sosyal Lig Arena, oyun ve kripto toplulukları arasında köprü kurarak futbol tutkunlarına ve oyunculara The Sandbox platformunda benzersiz deneyimler, NFT’ler ve avatarların keyfini çıkarabilecekleri bir evren sunmayı hedefliyor. Ayrıca, Sosyal Lig Arena’da çok sayıda Sandbox Metaverse etkinliği düzenlenecek. Ayrıca oyun, lansmana özel tasarlanan “SLA Heritage NFT Collection” ile; futbol toplarından formalara, şampiyonluk kupalarından heykellere kadar geniş bir NFT koleksiyonunu kullanıcılara sunacak.

Oyuncular, The Sandbox aracılığıyla platformun ana token’ı SAND’ı kullanarak Ethereum blockchain üzerinde oyun deneyimleri inşa ederken, oyun içi varlıklardan da gelir elde edebilecekler. Ayrıca kullanıcılar, VoxEdit adlı varlık oluşturma aracını kullanarak oyun içinde kullanabilecekleri Voxel tabanlı 3D NFT’ler oluşturabiliyor ve bu varlıkları The Sandbox’ın NFT pazarında alıp satabiliyorlar.

KAYNAK

Instagram
KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video