Mayıs 29, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Metaverse

NISSAN VE TOYOTA’DA METAVERSE’TE

Japon otomotiv devleri Nissan ve Toyota, metaverse’e giriş yapacaklarını duyurdu. Yaşanan gelişme sonrası; Nissan ve Toyota, Volkswagen ve Mercedes Benz’den sonra metaverse yarışına katılan son otomotiv devleri oldu.

Volkswagen ve Mercedez Benz'in ardından Nissan ve Toyota da metaverse'e giriş yapacağını duyurdu. Japon otomotiv devleri, alıcıların ve çalışanlarının ilgisini çekmek için en son teknolojileri kullandıklarına işaret etti. Nissan, metaverse'e yönelik çalışmaları kapsamında Tokyo'daki 'Nissan Crossing' isimli galerisinin dijital bir kopyasını oluşturdu.
Aksam.com.tr'nin Bitcoin.com'dan aktardığı habere göre; ziyaretçiler, Nissan'ın metaverse'te açtığı galeride ürün lansmanları ve diğer etkinliklere katılabilecek. Galeri için bir artırılmış gerçeklik arayüzü kullanan şirket, metaverse aracılığıyla ziyaretçilere sürüş deneyimini daha rahat, konforlu ve eğlenceli hale getirecek yeni hizmetler ve iletişim yöntemleri sunacak.

TOYOTA, ‘METAVERSE’TE ÇEVRİM İÇİ TOPLANTILAR GERÇEKLEŞTİRECEK

Toyota ise metaverse'te çevrim içi toplantılara ev sahipliği yapacak bir alan oluşturacak. Çalışanlar, bu alanda konferanslara katılabilecek ve sanal avatarları üzerinden birbirleriyle sosyalleşecek.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video