Temmuz 25, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Metaverse

NBA’DEN “NBA LANE”

NBA

ABD’nin profesyonel basketbol ligi NBA, kendi ‘metaverse’ünü kullanıma sundu. ‘”NBA Lane” isimli ‘metaverse platformunun, Quest 2 sanal gerçeklik gözlüğü kullanıcıları tarafından 30 Haziran’a kadar ziyaret edilebileceği kaydedildi.

 Sınırlı bir süreliğine ziyaret edilebilecek olan platformun, sosyal medya devi Meta tarafından geliştirilen metaverse platformu Horizon Worlds bünyesinde yayınlandığı belirtildi.
Aksam.com.tr'nin NBA.com'dan aktardığı habere göre; 18 yaş ve üzerindeki 'Quest 2' sanal gerçeklik gözlüğü kullanıcıları, 30 Haziran'a kadar 'NBA Lane'i ziyaret edebilecek. Ligin 75. yılını kutlamak için oluşturulan 'metaverse' alanı, ziyaretçilere NBA'e ilişkin bir dizi sürükleyici aktiviteyi sanal gerçeklik ortamında deneyimleme imkanı sunacak.

ZİYARETÇİLER, NBA LANE’DE SMAÇ VE SERBEST ATIŞ YARIŞMALARINA KATILABİLECEK

Paylaşılan diğer detaylara göre; NBA Lane'de, lig tutkunları birçok aktiviteye katılım sağlayabilecek. Bu etkinlikler arasında; sanal serbest atış alanında diğer kullanıcılarla rekabet etme, smaç yarışmalarına katılma, sanal gerçeklik ortamındaki dev ekranlarda popüler NBA videolarını izleme ve kupa müzesinde 'selfie' çekebilme imkanı da yer alacak.
© Akşam tarafından sağlanmıştır.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video