Ocak 28, 2023
İstanbul/Turkey
Metaverse

MICROSOFT BİR PLATFORMUN DAHA FİŞİNİ ÇEKİYOR

2023 yılında küçülmeye gideceğini açıklayan Microsoft, Metaverse şirketi olan AltspaceVR’ı kapatacağını duyurdu.

Geçtiğimiz günlerde küçülmeye gideceğini açıklayan Microsoft, yeni bir duyuru ile gündeme geldi. Metaverse hedeflerini daraltacağını belirten Microsoft, AltspaceVR adlı alt şirketini kapatacağını duyurdu.

Microsoft, Metaverse şirketi AltspaceVR’ı kapatıyor

2017 yılında Microsoft tarafından satın alınan AltspaceVR, Metaverse dünyası için geliştirdiği teknolojiler ile biliniyor. Mesh platformuna odaklanacağını belirten şirket, AltspaceVR’ın faaliyetlerine 10 Mart 2023’te son verecek.
Mesh, Microsoft tarafından geliştirilen bir işbirliği ve iletişim platformu olarak nitelendiriliyor. Şirketin VR kulaklıklar, AR, dizüstü bilgisayarlar veya akıllı telefonlar gibi birden fazla cihaz arasında holografik sanal işbirliğini birleştirmeyi hedefleyen Mesh, Microsoft Teams ile entegre çalışacak.
Konu hakkında açıklama yapan şirket, “Dünyanın dört bir yanındaki iş yerlerini etkinleştirerek başlayan, bağlantı ve işbirliği için yeni bir platform olan Microsoft Mesh’in lansmanı da dahil olmak üzere, gelecek olanı dört gözle bekliyoruz. Kısa vadede, VR çabalarımızı iş yeri deneyimlerine odaklıyoruz. Zamanla, tüketici deneyimlerini iyi bir şekilde genişletmeyi umuyoruz.” ifadelerine yer verdi.
Kapanma haberi, Microsoft’un mart ayı sonuna kadar 10.000 çalışanı işten çıkaracağını doğrulamasının ardından geldi. Windows Central’a göre Microsoft, yeniden yapılanmanın bir parçası olarak tüm AltspaceVR ekibini işten çıkarmayı planlıyor.
Bloomberg yayınladığı raporda, şirketin HoloLens ekibinin çalışan sayısını da azalttığını açıkladı. Bununla birlikte, 2022’de Microsoft’un yeni bir HoloLens cihazı için sahip olduğu planlardan da vazgeçtiği biliniyor.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video