Temmuz 19, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Metaverse

METAVERSE’TEKİ İLK TÜRK BANKASINDAN BİR İLK DAHA

ilk

Metaverse’te yerini alan ilk Türk bankası Aktif Bank, Decentraland’de (MANA) müşterileri için yeni bir temas alanı oluşturdu. 

Aktif Bank, geçtiğimiz aylarda Decentraland‘de yerini almış ve metaverse'e giren ilk Türk bankası olmuştu

Metaverse'te ilklere imza atmaya devam eden Aktif Bank, proje kapsamında Decentraland’de bulunan arazisinde yeni bir iletişim kanalı yaratmak amacıyla bina inşa etti ve müşterileri için yeni bir temas alanı oluşturdu.
Hafta içi 09:00-18:00 saatleri arasında Decentraland’de 65,-127 koordinatında bulunan Aktif Bank binasını ziyaret edebilecek olan müşteriler, Metaverse Agent’ı ile yazılı veya sözlü iletişim kurabilecek ve Aktif Bank ekosistemi, ürünleri ve hizmetleri hakkında bilgi alabilecek.
Metaverse hizmetlerini dijital dünyaya ve bireylerin bu dünyadan beklentilerine göre şekillendirmeye özen gösterdiklerini dile getiren Aktif Bank Müşteri Deneyimi ve İletişim Grup Başkanı Gamze Numanoğlu konuyla ilgili şu açıklamalara yer verdi:

Hızla hayatımıza giren ve önümüzdeki dönemde bu yerini ivmelenerek artıracak olan Metaverse’te, bu evrenin gelişim hızıyla paralel biçimde yol katedebilmek için Aktif Bank olarak hızla aksiyonlar almaya başlamış ve Decentraland’de yerini alan, projeler gerçekleştiren ilk Türk bankası olmuştuk. Temel hedefimiz; müşterilerimize dokunabileceğimiz ve daha iyi, yeni deneyimler yaratabileceğimiz her alanda varlık gösterebilmek. Bugün, tam da bu amaca hizmet eder biçimde Metaverse’te müşterilerimizle markamız arasında yeni bir temas alanı oluşturuyoruz. Bu evrende mevcut koşullardaki en etkin müşteri deneyimini sağlayabilmek adına da sektörümüz için öncü bir adım atarak yine bir ilki gerçekleştiriyoruz. Decentraland’de bir Aktif Bank binası açmanın yanı sıra orada müşterilerimizle iletişim kurabilecek ve bilgilendirme sağlayacak bir Aktif Bank Metaverse Agent’ı da konumlandırdık. Önümüzdeki günlerde binamız içerisindeki temas seçeneklerini artırmak ve binamızın daha etkin biçimde kullanılmasını sağlamak için de çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Ayrıca ekosistemimizin bize verdiği avantajı müşterilerimiz için kullanmaya devam ediyoruz, bundan sonraki dönemde 9 milyon kullanıcılı biletleme markamız Passo ile de Metaverse’te yenilikçi ve öncü bir etkinlik projesi kurgulayacağız. 

KAYNAK

TwitterInstagramKRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video