Haziran 13, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Metaverse Spor

METAVERSE’TEKİ İLK FUTBOL MAÇI

ilk

Hayatımızın artık bir parçası haline gelen metaverse’te yine bir ilk gerçekleşti. İtalya Serie A’da oynanan müsabaka, sanal evrende de izlendi.

Metaverse, her geçen gün hayatımızın bir parçası oluyor. Sanal evren olarak bilinen platformda mağazalar açılıyor, arsa satın alınıyor hatta bazen de etkinlikler düzenleniyor. Tüm bunlarla dikkatleri üzerine çeken metaverse’te, bu kez de futbol müsabakası yayınlandı.
Dünyanın en iyi liglerinden Serie A’da oynanan Milan-Fiorentina maçı, Afrika ve Orta Doğu’daki taraftarlar için ayrıca metaverse’ten sunuldu. ‘’The Nemesis" isimli metaverse’teki Serie A odasından yayınlanan maç, dünyada canlı olarak metaverse’te izlenen ilk futbol müsabakası oldu.

İtalya Ligi’ndeki maç, metaverse’ten yayınlandı

Serie A’da oynanan AC Milan-Fiorentina maçı oldukça büyük öneme sahipti. Liderlerin mücadele ettiği maç metaverse’te yayınlanırken, izleyicilerin oyun odasında bulunan çeşitli özelliklerle de etkileşime geçmesine imkân sağlandı.
Sanal dünyada yayınlanan maçla ilgili olarak Serie A CEO'su Luigi De Siervo, "Metaverse'te bir futbol maçı yayınlayan ilk kişi olmayı seçtik, çünkü teknolojik yenilik sınırının Serie A gibi modern bir lig için son derece önemli olduğuna inanıyoruz." İfadelerini kullanırken, "Orta Doğu ve Kuzey Afrika (MENA), Z kuşağının baskın varlığı ve yeni gelişmelere karşı özel duyarlılığı nedeniyle bizim için stratejik bir alanı temsil ediyor." diyerek sözlerini tamamladı.
İtalyan devlerinin metaverse’te oynandığı müsabaka için, Blockchain teknoloji firması ConsenSys ve video oyun platformu The Nemesis ile iş birliği yapıldı. Yapılan bu iş birliğiyle metaverse'teki ilk futbol müsabakası da yayınlanmış oldu.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video