Mayıs 29, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Metaverse

METAVERSE’TE PARA KAZANMAYI SAĞLAYACAK UYGULAMALARIN TESTİ BAŞLADI

para

Facebook’un çatı kuruluşu haline gelen Meta Platforms’tan yapılan açıklamaya göre, ‘metaverse’ adı verilen sanal gerçeklik platformlarında para kazanmayı sağlayacak uygulamaların testleri başlatıldı.

Metaverse'ler oluşturmak için kullanılan 'Horizon Worlds' programı içerisinde dijital varlıkların ve deneyimlerin satılabilmesi, kullanıcıları bu platformlara çekebilmek adına çok hayati.
Açıklamada, bu uygulamaların başlangıçta deneme amaçlı olarak şirketin kendi sanal gözlükleri aracılığıyla erişilebilen platformda oyunlar ve moda aksesuarları oluşturan bir grup kullanıcıya sunulacağı belirtildi.
Şirket, bu ilk kullanıcıların aksesuarlarını satabileceklerini veya inşa ettikleri özel dijital alanlara ücretli erişim sunabileceklerini söyledi.
Meta, ABD'de bu küçük Horizon Worlds kullanıcısı grubun, şirketin başlattığı yeni özellikleri kullanmaları için her ay katılımcılara ödeme yapacağı bir "üretici bonusu" programını da test ediyor.
Meta CEO'su Mark Zuckerberg, ilk kullanıcılarla yaptığı konuşmada, "Orada tonlarca harika dünya olmasını istiyoruz ve bunun gerçekleşmesi için kendilerini destekleyebilecek ve bunu tam zamanlı işleri haline getirebilecek çok sayıda yaratıcı olması gerekiyor" dedi.

Zuckerberg dev yatırımının karşılığını görmek istiyor

Geçen yıl adını Meta olarak değiştiren Facebook ana şirketi, kullanıcıların çalışabileceği, sosyalleşebileceği farklı cihazlar aracılığıyla erişilen sanal ortamlar ağının fütüristik bir fikri olan metaverse için sanal ve artırılmış gerçekliğe büyük yatırım yaptı.
Şirket, arazilerin, binaların, avatarların ve hatta isimlerin değiştirilemez tokenler veya blok zinciri tabanlı sanal varlıklar olarak alınıp satılabileceği bir sanal dünya oluşturmayı hedefliyor. NFT denilen bu varlıkların piyasası geçtiğimiz yıl patlama yaşadı ve satışlar bazen milyonlarca dolara ulaştı.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video