Temmuz 19, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Metaverse

METAVERSE’TE KEBAPÇILIK

kebapçı

Bursa’da teknolojiyi yakından takip eden bir kebapçı; gerçek hayatta sahip olduğu iş yerinin birebir kopyasını sanal metaverse’te de yaptırdı. Gerçek iş yeri ile aynı konumda metaverse’teki avatarlara hizmet veren Bursalı genç kebapçı, sanal evrenden gelen kebap siparişlerine yetişemediğini söyledi.

Gerçek hayattaki restorantı ile metaverse'te aynı konumda önce arsa satın alıp daha sonra aynı mimaride olan bir restoran yaptıran genç girişimci; sanal evrende de yüzlerce yerli ve yabancı avatara hizmet vermeye başladı.

SANAL EVRENDEN SİPARİŞ VERİLİYOR

Avatarların metaverse'ten sipariş verdikleri kebapları gerçek dünyada sahiplerine ulaştırdıklarını belirten Ahmet Yahyazade, sanal evrendeki kebapçı dükkanına uğrayan avatarların topladığı tokenlere göre sahiplerine gerçek hayatta bedava kebap verdiklerini anlattı.
Ahmet Yahyazade,"Metaverse; sanal evrende daha önce butik restoran açılmış ancak devamı getirilememiş. Biz araştırmalarımız sonrası gördük ki, dünyada ilk defa metaverse'te yer alan bir kebapçıyız. metaverse'ten kendi armamızı satın aldık. Bunun üzerine güzel bir çizim yaptırdık. Çizimin üzerine de müşterilerimiz için iş yerimizi kurduk. Şu anda metaverse üzerinden verilen siparişleri gerçek hayatta teslim edebiliyoruz. Metaverse'te iş yerimizi ziyaret edip token toplayanlar gerçek hayatta bazı ürünleri ücretsiz olarak bizden alabiliyor. Biz sadece kebapçı değil kendimizi geliştiren bir kebapçı olarak bilinmek istiyoruz" dedi.
Sanal evrendeki iş yerini 15 bin liraya mal ettiğini belirten Ahmet Yahyazade, çekik gözlü ve siyahi avatarın sahibi yabancı turistlerin de metaverse'te iş yerlerini ziyaret ettiğini dile getirdi.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video