Temmuz 25, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Metaverse

METAVERSE’TE İNŞA EDİLEN İLK HASTANE

inşa

Metaverse’te bir ilki başarmak isteyen Birleşik Arap Emirlikleri medikal turizm hizmetleri sunmak adına ilk hastaneyi inşa ediyor.

Metaverse'te inşa edilecek olan bu hastane, proje üzerinde çalışmaya başlayan bir sağlık kuruluşu olan Thumbay Group tarafından yönetilecek. Sanal hastane, konukların avatarlarını yani sahip oldukları NFT’leri kullanarak ziyaret edebilecekleri ve bu sayede sanal doktorlar (sağlık doktorları) ile bağlantı kurabilecekleri bir yer olacak.
Bu proje üzerine çalışmaya başlayan Thumbay Group‘un kurucusu Dr. Thumbay Moideen;

“Metaverse’te inşaa edilen hastane bu yılın Ekim ayından önce ortaya çıkacak. Buna ek olarak, hastane Thumbay Sağlık Merkezi’ni temsil edecek, böylece medikal turizmle ilgilenen hastalar, metaverse’te hastaneyi öncesinde ziyaret ederek verdiğimiz hizmetleri görebilecekler.”

Thumbay Hastanesi, uzun süreli bakım hastalarına artırılmış ve sanal gerçeklik metaverse teknolojilerine giriş imkanı sağlar ve check-in sürecini kolaylaştırmak için hastaların araba plaka numaralarını ve yüzlerini binaya girmeden önce tanımak için kameralar kullanır. Böylelikle hem güvenlik adına hem de işlerin hızlı bir şekilde ilerlemesi adına bir sistem benimsenmiş durumda.
Tabi bu girişim Birleşik Arap Emirliklerinin Web3 alanında ve metaverse'e yapmış olduğu ilk girişimlerden bir tanesi değil. Bu yılın Ocak ayında BAE’nin, Sağlık ve Toplumu Koruma Bakanlığı (MOHAP), dünyanın metaverse teknolojisi tarafından desteklenen ilk müşteri hizmetleri merkezini piyasaya sürmüştü.
Birleşik Arap Emirliklerinin bu alana ilgisini gösteren bir diğer durum ise, BAE Havayolları’nın metaverse’te NFT’lerin kullanımını sağlaması ve ağlarına Bitcoin ödemeleri sunmayı kabul etmesi örneğini verebilirim.
Sonuç olarak, Medikal turizme ilgi duyan müşterilerin bu yıl içinde yeni sanal hastaneden fayda sağlayıp sağlayamayacaklarını hep birlikte bekleyip göreceğiz. Ancak başarılı olursa, metaverse hastaneleri geleceğin bir trendi haline gelebilir ve  bu alana ekstra büyük yatırımlar yapılabilir. Böylelikle BAE’nin web3 ve metaverse'e yoğun bir ilgisinin olduğunu hep birlikte görmüş oluyoruz.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video