Mart 3, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Metaverse

METAVERSE MACERASI ZUCKERBERG’İN SONU OLABİLİR

Metaverse evrenine olan ilgisiyle bilinen Mark Zuckerberg, şirketi Meta’yı ve tabi şirketiyle birlikte kendisini de uçuruma sürüklüyor olabilir.

Teknoloji dünyasının en önemli şirketlerinden biri olan Meta’da işler hiç iyi gitmiyor. Çok değil, 17 ay öncesine kadar değeri 1 trilyon doları aşma eşiğinde olan şirket, şimdi bu değerin neredeyse 1/4'üne geriledi ve 260 milyar dolar civarlarına kadar geldi. Peki bu sürecin sebebi ne?
Aslında teknoloji şirketlerinin değerlerinde yaşanan gerileme Amazon’dan Apple’a hemen her büyük teknoloji şirketinde gördüğümüz bir durum. Ancak Meta’nın bu denli büyük bir kayıp yaşamasının tek sebebini kötü ekonomik gidişata bağlayamayız. Yapılan araştırmalara göre şirket son 1,5 yılda Metaverse evrenine onlarca milyar dolar yatırım yaptı. Adeta bir kör kuyu olan Metaverse projesi ise bu paraları sünger gibi emmekten başka bir şey vermedi. Hal böyle olunca da, şirkette eleştiri oklarının hedefi şirket CEO’su Mark Zuckerberg’e çevrildi.

Metaverse macerası Mark Zuckerberg’in sonu olabilir

Son olarak geçtiğimiz hafta binlerce çalışanı ile yolları ayırdığını duyuran ünlü iş insanı, gelecek günlerde de işten çıkarmaların devam edebileceğinin sinyallerini vermişti. Ancak genelde insanların anonim olarak istedikleri kişileri eleştirmesiyle bilinen bir platformda binlerce kişinin Mark Zuckerberg’i eleştirmesi, durumun eski çalışan intikamı olduğunu gösteriyor.
Bu eleştirilerin hemen hepsinin de Metaverse ile ilgili olması ve Mark Zuckerberg’in kafayı Metaverse ile bozmuş olduğunu söylemesi, bu eleştirileri yapanların eski Facebook çalışanları olduğu düşüncesini kuvvetlendirdi.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video