Şubat 22, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Metaverse

META, “METAVERSE VİZYONUNU” KORUYOR

Meta

Meta CEO’su Mark Zuckerberg tarafından yapılan açıklamaya göre şirket, 11 binden fazla kişiyi işten çıkararak toplam çalışan sayısında yaklaşık %13’lük bir kesintiye gidiyor.

Meta’nın bundan birkaç hafta önce açıklanan finansal tablosunda, şirketin metaverse departmanının yıllık dilimde 9,4 milyar dolardan fazla bütçe açığı verdiği bilgisi yer almıştı.
Meta yönetimi, şirketin giderlerini azaltabilmek için çalışan sayısında büyük bir kesintiye gidiyor. Şirket ayrıca diğer alanlardaki harcamalarından da kısmayı ve işe alımları önümüzdeki yıla kadar durdurmayı planlıyor.
Mark Zuckerberg, şirketin olumsuz performansıyla ilgili olarak makroekonomik gelişmeleri sebep gösterdi ve şirketin “gelirinin, kendi beklentisinin çok altında kaldığını” söyledi.
Meta, karşılaştığı zorlu durumla başa çıkabilmek için yapay zeka motoruna, Meta’nın reklam platformuna ve metaverse stratejisine daha çok kaynak ayırmaya başlayacak.
Meta, toplam çalışan sayısı %10’dan fazla azalsa da, “metaverse için sahip olduğu uzun vadeli vizyonu” korumaya devam edecek.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video