Nisan 20, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Metaverse

META, FRANSA’DA METAVERSE AKADEMİSİ AÇACAK

Meta

Meta, dünyanın dört bir yanında bu konuda çalışmalar yapıyor. Şirket bu kez, Fransa’da ‘metaverse akademisi‘ açacağını duyurdu.

Metaverse sektörü yepyeni sektörlere ve kitlelere genişlemeye devam ediyor. Son dönemde birçok şirketin yatırım ve destekleri ile oldukça büyük bir büyüme kat eden metaverse sektörü, artan bu popülarite ile birlikte kar topu etkisi ile büyüyor. Son olarak adını metaverse vizyonuna ithafen değiştiren Meta, Fransa'da metaverse odaklı bir akademi kuruyor.
Meta‘nın Güney Avrupa’dan sorumlu başkan yardımcısı Laurent Solly yaptığı açıklamada, akademinin ilk yılındaki hedefinin uzman teknoloji geliştiricileri, destek ve yardım teknisyenleri olmak üzere yaklaşık 100 öğrenciyi ücretsiz olarak eğitmek olacağını söyledi. Bununla birlikte çeşitliliğe özellikle dikkat edileceğini söyleyen Solly, ilk grubun yüzde 30’unun kadın olacağı vurguladı.
Meta ile çalışan Fransız firması Simplon‘un kurucu ortağı ve patronu Frederic Bardea ise bu eğitimin yüz yüze olacağını ve ek olarak 3 boyutlu dünyaya ve sanal evrenlerdeki etkileşimlere odaklanan projeler etrafında döneceğini söyledi.
Son olarak Meta'nın CEO'Su Mark Zuckerberg'ün yakın zamanda metaverse'ün oldukça yeni bir sektör olduğunu ve kısa vadede kazanç getirmeyeceğini açıkladığını hatırlatalım.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video