Haziran 24, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Metaverse

MEHMET KAYA METAVERSE ETKİNLİĞİNDE

Kaya

KORU Medya’nın kurucu ortağı Mehmet Kaya, İzmir’de düzenlenen metaverse etkinliğinde iş ve sanat dünyasının önemli isimleriyle bir araya geldi. Mehmet Kaya, “Metaverse, internetin sonraki seviyesi. Bu gelişmekte olan oyun sektörünü daha da büyütecek.

VR cihazları daha ulaşılabilir olduğunda ve gerçekçilik hissi arttığında, oyun sektörü zirveyi görecek. Kendi kurgusal dünyasını oluşturan çok sayıda oyun var. Oyuncular da kendi kimlikleri yerine avatarlar ile online bir kimlik oluşturuyorlar. Bunlar, metaverse'ün kriterlerinden en önemli olanlar. Dolayısıyla metaverse kavramıyla çoktan tanışmış sayılırız” dedi.

HENÜZ ÇOK BAŞINDAYIZ

Metaverse'ün henüz hayal edilen noktaya gelmediğini belirten Mehmet Kaya, “Biz hayal edilen metaverse'ün henüz çok başındayız. Çünkü günümüz şartlarında oynanan oyunlar, insanlara yeterince gerçekçi hissettirmiyor. Metaverse'te hedeflenen, kullanıcıyı tamamen o atmosfere sokmak. Bu yeni dünyaya dahil olabilmemiz için gerçeklik hissinin artırılması gerek. Bu da teknolojinin gelişmesiyle doğru orantılı. Artırılmış gerçeklik (AR) ve karma gerçeklik (MR) teknolojileri de oyun sektörünün gelişimi açısından büyük önem taşıyor. Oyun sektörü, olgunlaşmaya devam eden geniş bir sektör. AR ve MR teknolojilerinin gelişmesiyle gerçekçilik hissi artacak olan metaverse, oyun sektöründe daha geniş yer kaplayacak. Bir de günümüzde halen VR cihazları yeteri kadar ulaşılabilir değil. VR cihazları daha ulaşılabilir olduğunda ve gerçekçilik hissi arttığında, oyun sektörü zirveyi görecek” ifadelerini kullandı.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video