Temmuz 20, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Metaverse

MARK ZUCKERBERG’İN METAVERSE GÖZLÜĞÜ

ortaya

Meta CEO’su Mark Zuckerberg’in son derece gizli tutulan Metaverse VR gözlüğünün bir otel odasında unutulduğu ortaya çıktı.

Facebook’un çatı şirketi Meta’nın metaverse (sanal evren) gözlüğü, birisi onu bir otel odasında bıraktıktan sonra nihayet ortaya çıktı.
Daily Star’ın haberine göre, Ramiro Cardenas tarafından paylaşılan bir Facebook videosu, bir otel odasında unutulduğunu iddia ettiği Meta Quest Pro sanal gerçeklik gözlüğünü gösteriyor.
Kulaklıklı mikrofon ve gözlük setinde üç harici kamera ve fütüristik görünümlü kontrolörler bulunuyor ve bunların tümü, insanların gelecekte sanal veriyi nasıl kullandığı konusunda önemli bir rol oynayacak.

UNUTAN KİŞİ İADESİNİ İSTEDİ

Video, sol üst köşesinde “Meta Quest Pro” etiketi bulunan kutunun yanı sıra, Meta’ya bağlı biri tarafından yanlışlıkla geride bırakıldığını gösteren “yeniden satılamaz-mühendislik örneği” yazan bir çıkartmayı gösteriyor.
Verge’e göre, odada kalan kişi gözlükleri geri talep etti.
Mark Zuckerberg, metaverse’te
Sızan gözlük, Meta’nın Connect etkinliğine ev sahipliği yapmasından bir ay önce ortaya çıktı; bu da Mark Zuckerberg’in Metaverse’te kullanılmak üzere yeni VR gözlüğünü duyuracağı zamana denk geliyor.

Meta, şimdiye kadar Metaverse projelerine 182 milyar TL’lik (10 milyar dolar) bir kaynak harcadı.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video