Şubat 1, 2023
İstanbul/Turkey
Metaverse

İTÜ’DE METAVERSE VE GELECEĞİN İLETİŞİMİ KONGRESİ

Ticaret

İstanbul Ticaret Üniversitesi İletişim Fakültesi ve İletişim Bilimi ve İnternet Enstitüsü tarafından düzenlenen “Metaverse Ve Geleceğin İletişimi: Olanaklar Ve Riskler” başlıklı Uluslararası Kongre, 19 Ocak 2023 tarihinde gerçekleştirilecek. Ülkemizden ve yabancı ülkelerden bilim insanlarının ve kamu ve özel kuruluşların temsilcilerinin katılacağı Kongre’de Metaverse, geleceğin iletişiminin önemli bir platformu olarak irdelenecek ve tartışılacak.

İstanbul Ticaret Üniversitesi'nin Sütlüce Kampüsündeki Konferans Salonunda gerçekleştirilecek olan Kongre'nin Birinci Oturumunda; Metaverse'in Anahtar Teknolojileri incelenecek. İkinci Oturumda; Metaverse ve İletişimin Yeni Formları ele alınırken, Üçüncü Oturumda Metaverse, hukuksal bir perspektifle irdelenecek ve tartışılacak. Üçüncü Oturumda; Sanal Dünyada Riskler ve Yasal Düzenlemelere odaklanılacak. Kongre'nin son oturumu ise, Sanal Dünyada İletişimin Geleceği başlığını taşıyor. Metaverse'de yapay zekâ ile insan etkileşimi, sanal dünyada deneyimin ve iletişimin gelecek perspektifi gibi konuların tartışılacağı bu oturumda ayrıca Metaverse'de halkla ilişkiler ve marketing ve dijital modanın gelişimi gibi konular da incelenecek.
Hibrit olarak gerçekleştirilecek olan Kongre'de İstanbul Ticaret Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Abdülhalim Zaim, duNFT Blockchain Expositor'ün Kurucusu Ahmet Hakan Özgür, Dijital Dönüşüm Danışmanı, EURODMC, Girişimci #metaverse #NFT, Luggat'ın Kurucusu Murat Canbaz, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Haberleşme Genel Müdürlüğü Elektronik Haberleşme Daire Başkanı Orhan Kemal Ardıç, Viyana Üniversitesi İletişim Enstitüsü Emekli Öğretim Üyesi ve Avrupa Eğitim ve İletişim Derneği Başkanı Prof. Dr. Thomas Bauer, New South Wales Üniversitesi Sanat ve Medya Okulu Öğretim Üyesi Dr. Lukasz Swiatek, Passau Üniversitesi, Jeoinformatik ve Coğrafya Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Jörg Scheffer, Salzburg Üniversitesi, İletişim Çalışmaları Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Ricarda Drueke, Reklam Yaratıcıları Derneği Başkanı Çağlar Gözüaçık, Türk-Alman Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Detlev Quintern, İstanbul Ticaret Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Erdem Tatlı, Balıkesir Üniversitesi RektörüProf. Dr. Yücel Oğurlu, İstanbul Anadolu Adalet Sarayı Cumhuriyet Savcısı Güven Öztürk, Avukat Gökhan Ahi, Doğuş Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Canan Küçükali, NextSilicon Company Scientific Computing Direktörü Dr. Mehmet Belgin, İstanbul Ticaret Üniversitesi İşletme Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Öykü İyigün, Fexperience - Future Experience Studio Şirketinin Kurucusu Serdar Keskin, İstanbul Ticaret Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölüm Başkanı Prof.Dr.R.Gülay Öztürk, Brand Purpose Danışmanı Esra Baykal, İstanbul Ticaret Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Gözde Öymen Engindeniz ve Toulouse III Üniversitesi, Enformasyon ve İletişim Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Doç.Dr. Catherine Ghosn bildiri sunacak.
Kongre, TİMM TV Youtube Kanalından yayınlanacak.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video