Temmuz 25, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Metaverse

İş Sanat YENİ SERGİSİNİ METAVERSE’TE AÇIYOR

İş

İş Bankası’nın NFT sergisi, Metaverse’te açılıyor. “Tablolarla Boğaziçi’nde Bir Gezinti” adlı sergi, 8-20 Nisan tarihleri arasında tüm ziyaretçilerin katılımına açık olacak.

İş Bankası’nın Beyoğlu’ndaki tarihi binasında restorasyon inşaatı sürerken; müze çatısı altında yer alacak NFT sergisi, Metaverse’te açılacak. "Tablolarla Boğaziçi’nde Bir Gezinti" adı verilen sergi, blok zincir altyapısını kullanan ve merkeziyetsiz bir yapıda kurulan Decentraland platformunda sunulacak.
DHA'nın haberine göre, sergide, İş Bankası Resim Koleksiyonu’nda yer alan Hikmet Onat, Şeref Akdik, Zeki Faik İzer, Feyhaman Duran, İbrahim Safi, İbrahim Çallı, Cevat Erkul, Hulusi Mercan, Bedri Rahmi Eyüboğlu, Halil Paşa gibi ressamların tabloları NFT olarak ziyaretçilerle buluşturulacak.
Küratörlüğünü, İş Bankası’nın çalışmaları devam eden resim müzesinin kurucu küratörü Prof. Dr. Gül İrepoğlu'nun üstlendiği serginin 5-7 Nisan tarihleri arasında üç gün sürecek ön gösterimi, sınırlı sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleştirilecek. Sergiye katılabilmek için üretilen NFT davetiyeler ise bin adetle sınırlı şekilde ön gösterime özel olarak üretildi.

HABERİN DEVAMI…

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video