Temmuz 20, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Metaverse

HTC, ‘METAVERSE’ VİZYONUYLA “VIVERSE”Ü TANITTI

Viverse
Son yıllarda akıllı telefon pazarındaki payını önemli oranda kaybeden Tayvan merkezli teknoloji şirketi HTC, ‘metaverse' platformu Viverse için gelecek vizyonunu tanıttı. Platformun, diğer kullanıcılarla etkileşim kurmak için sayısız fırsat barındıracağı ifade edildi.
Özellikle son yıllarda akıllı telefon pazarındaki payını önemli oranda kaybeden Tayvanlı teknoloji şirketi HTC, kendi 'metaverse' platformu 'Viverse' için gelecek vizyonunu tanıttı. Platformun, diğer kullanıcılarla etkileşim kurmak için sayısız fırsat barındıracağını ifade etti. Şirket, Viverse'ün imkansızın mümkün olacağı bir gelecek oluşturabileceğine işaret ederek, ekosistemin, sanal gerçeklik (VR) ve artırılmış gerçeklik (AR) ekipmanlarını paylaşacağının da altını çizdi.

“VIVERSE” TANITILDI

Aksam.com.tr'nin Upload VR'dan aktardığı habere göre; HTC, platforma ilişkin "Viverse — A Day in the metaverse with VR, AR, AI, 5G & NFTs (Viverse – Sanal Gerçeklik, Artırılmış Gerçeklik, Yapay Zeka, 5G ve NFT'lerle 'Metaverse'te Bir Gün)" başlıklı bir YouTube videosu paylaştı.
Videoda Viverse'ün, sanal gerçeklik ekipmanlarıyla fitness yapmak ve sanal içecek tadımı etkinlikleri gibi birçok olanağa sahip olacağı görüldü. Şirket ayrıca; platformun, kullanıcıların dijital sanat eserlerini NFT olarak satın alabilecekleri sanat galerilerine de ev sahipliği yapacağını dile getirdi.

FACEBOOK’UN ARDINDAN BİRÇOK ŞİRKET, ‘METAVERSE’ FURYASINA KATILDI

Öte yandan; sosyal medya devi Facebook, kısa bir süre önce CEO Mark Zuckerberg'ün şirketi bir 'metaverse' şirketine dönüştürme hedefini ve gerçeğe yakın sanal dünyalar oluşturmaya yönelik odağını daha iyi yansıtabilmek için adını 'Meta' olarak değiştirdi. İsim değişikliği, 28 Aralık'ta şirketin yıllık 'Connect Konferansı'nda Zuckerberg tarafından duyuruldu. Yapılan değişiklik kapsamında; sosyal ağ Facebook'un adı aynı kalırken Facebook, Instagram, WhatsApp ve Oculus, 'Meta' isimli tek bir şirket çatısı altında toplandı.
Facebook'un isim değişikliği ile kendini tamamen 'metaverse' evrenine adaması üzerine birçok teknoloji devi ve marka, birbiri ardına 'metaverse' furyasına katıldı. Son olarak HTC de bu şirketler arasına dahil oldu.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video