Haziran 15, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Metaverse

EkoTürk TV’DEN BİR İLK: METAVERSE’TE CANLI YAYIN

EkoTürk

EkoTürk TV’de İskender Ada’nın moderatörlüğünde yayınlanan ve blokzinciri şirketi Coinoxs’un CEO’su Can Azizoğlu’nun konuk olduğu Dijital Finans programı, televizyonla eş zamanlı olarak metaverse platformu Decentraland’de de yayınlandı.

20 Haziran Pazartesi günü, Türk televizyon tarihinde bir ilk yaşandı. EkoTürk TV’de İskender Ada’nın sunumuyla yayımlanan ve blokzinciri şirketi Coinoxs’un CEO’su Can Azizoğlu’nun konuk olduğu Dijital Finans programının canlı yayını, metaverse platformu Decentraland’de de yayınlandı. Program, sanal evrenden eş zamanlı yapılan ilk canlı yayın olarak tarihe geçerken, katılımcılar da Decentraland’deki canlı yayını avatarlarıyla takip etme fırsatı yakaladı.
Konuyla ilgili görüşlerini paylaşan Coinoxs CEO’su Can Azizoğlu, “Coinoxs olarak blokzinciri alanında geliştirdiğimiz teknolojilerle ortaya koyduğumuz ilklere bir yenisini daha ekledik. Türk televizyon tarihinde daha önce yapılmamış bir deneyimi hayata geçirdiğimiz için mutluyuz” dedi.

Türk televizyonlarında ilk kez metaverse üzerinden canlı yayın yapıldı

“Türkiye’nin ekonomi televizyonu” mottosuyla yayın yapan EkoTürk TV ekranlarında İskender Ada’nın moderatörlüğünde yayımlanan ve finansta dijital dönüşümün konuşulduğu Dijital Finans programının 20 Haziran Pazartesi günü gerçekleştirilen yayınının konuğu, blokzinciri teknolojileri şirketi Coinoxs’un CEO’su Can Azizoğlu oldu. Bu yayında Türk televizyon tarihinde bir ilke imza atıldı ve program, eş zamanlı olarak metaverse platformu Decentraland’de de yayınlandı.
Metaverse kavramının Türkiye’deki konumu, kripto borsalarda güvenliğin önemi gibi blokzinciri teknolojisiyle ilişkili konulara yer verilen programda Can Azizoğlu ve İskender Ada, avatarlarıyla Decentraland’de buluştu. Katılımcıların da yayına avatarlarıyla gelerek hem söyleyişi izleme, hem de yayının bir parçası olma fırsatı bulduklarına dikkat çeken Can Azizoğlu, “İnternetin yeni versiyonu olarak tanımlanan metaverse, televizyonculuktan etkinlik organizasyonuna, medya ve eğlence endüstrisinin de her alanını dönüştürme potansiyeli taşıyor. Piyasa değeriyle dünyanın en büyük metaverse’ü olarak konumlanan Decentraland’de kurduğumuz metaverse etkinlik merkezi OxsConnect Decentraland’de gerçekleştirdiğimiz yayın bunun önemli bir örneğiydi” ifadelerini kullandı.

HABERİN DEVAMI…

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video