Temmuz 25, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Metaverse

DURACELL YENİ ÜRÜNÜNÜ METAVERSE’TE TANITTI

Duracell

Global pil üreticisi Duracell, kullanıldığı cihazların performansını şimdiye kadar hiç olmadığı şekilde arttıran yeni ürünün detaylarını metaverse’te düzenlediği etkinlikle kamuoyuyla paylaştı.

Yüksek performanslı alkalin, özel ve şarj edilebilir pil üreticisi Duracell, metaverse'te gerçekleştirdiği etkinlikle hem kullanıldığı cihazların performansını arttıran hem de doğaya dost yeni ürününü tanıttı. Duracell laboratuvarlarında geliştirilen yeni bir aktif madde ile üretilen Duracell Optimum, pillerin ömrünü uzatmakla kalmıyor, kullanıldığı cihazların performansını da şimdiye kadar hiç olmadığı şekilde arttırıyor. Ürünlerinin inovasyonu konusunda Ar-Ge çalışmalarına büyük bütçeler ayıran Duracell'in yeni ürünü, üretiminden kutu tasarımına kadar tamamen sürdürülebilirlik ilkesi üzerinden tüketicilerle buluşacak.

Daha uzun ömür veya daha güçlü performans sağlayacak

Duracell laboratuvarlarında ve uzun süren AR-GE çalışmalarının ardından geliştirilen Duracell Optimum, en basit anlatımıyla günümüz cihazlarında uzun ömür veya gözle görülür güç farkı sağlayacak. 30 kata kadar daha uzun ömür* veya daha güçlü performans imkanı sunacak Duracell Optimum, örneğin uzaktan kumandalı oyuncak arabada ya da elektrikli tornavidada kullandığında cihazların daha hızlı çalışmasına veya 30 kata kadar daha uzun ömürlü* olmalarına olanak sunacak.

Metaverse’te tanıtıldı

Duracell Optimum’un geliştirilme süreci, teknik özellikleri bu teknik özelliklerin tüketici hayatında yaratacağı katma değerlerin yanı sıra bu teknolojinin çevre ve doğa için katkıları Metaverse'te gerçekleştirilen tanıtım etkinliğiyle kamuoyuyla paylaşıldı. Metaverse etkinliğine Duracell yönetiminin ve çalışanlarının yanı sıra gazeteciler, tedarikçiler ve hizmet sunulan sektörlerden çalışanlar iştirak etti.

Duracell karbon ayak izini ölçümlüyor ve takip ediyor

Pil markaları arasında sürdürülebilirlik raporu olan ve karbon ayak izini ölçümleyip takip eden tek marka olma özelliğine sahip Duracell, yeni ürünü Optimum'un kutu tasarımında da sürdürülebilirlik ilkesini gözetti. Ürünlerin inovasyonu konusunda Ar-Ge çalışmalarına önemli bütçeler ayıran Duracell, daha uzun ömürlü piller üreterek daha az atık oluşmasını hedefliyor. Fabrikalarında üretimden son aşamaya kadar tüm bantlarda, sürdürebilirliğe önem veren Duracell'in üretim tesisleri yeşil enerji ile üretim yapıyor. Duracell, konu ile ilgili dünya standartlarına uygun sorumluluk sertifikalarına sahip bir şirket olarak da dikkat çekiyor. Duracell, tüm ürünlerini %90 karton ve %100 geri dönüştürülmüş paketlerle tüketicilere ulaştırıyor.

Kerem Sinanoğlu: “Hem kullanıcı hem de doğa dostu yeni ürünler üretmeyi sürdüreceğiz”

Duracell'in kullanıldığı cihazların performansını şimdiye kadar hiç olmadığı şekilde arttıran yeni ürünüyle ilgili bilgi veren Duracell Türkiye Genel Müdürü Kerem Sinanoğlu: "Ürünlerin inovasyonu konusunda Ar-Ge çalışmalarına büyük bütçeler ayıran bir pil üreticisiyiz. Bu çalışmalarımızın bir sonucu olarak, kullanıldığı cihazların performansını şimdiye kadar hiç olmadığı şekilde arttıran yeni ürünümüzü tüketicilerin kullanımına sunuyoruz. Duracell Optimum, sadece yarattığı yüksek performans farkıyla değil, doğa dostu olmasıyla da öne çıkan bir ürün. Yeni ürünümüz, sürdürülebilirliği ve doğa dostu bir marka olmayı merkeze aldığımız yönetim anlayışımızın bir uzantısı. Pil markaları arasında sürdürülebilirlik raporu olan ve karbon ayak izini ölçümleyip takip eden tek marka olma özelliğimizle hem kullanıcı hem de doğa dostu yeni ürünler üretmeyi sürdüreceğiz," dedi.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video