Temmuz 25, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Metaverse NFT

BİNALİ YILDIRIM’DAN METAVERSE VE KRIPTO PARA AÇIKLAMASI

Metaverse

Türkiye’de Metaverse konusunda hızlı aksiyonlar almayı amaçlayan AK Parti, bu konuda çalışmalarını sürdürüyor. AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım da İzmir Gülbahçe’deki ziyareti sonrasında gençlerle bir araya gelerek Metaverse ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Geleceğin sınırsız dijital evreni Metaverse, insanların gerçekle sanalı aynı anda ve ayırt edilemez derecede deneyimlemesine olanak tanıyacak. En azından Metaverse üzerinde yoğun çalışmalar sürdüren dev teknoloji ve yazılım şirketleri tarafından yapılan açıklamalar ve bu alanda atılan adımlar bu tanımı ortaya koyuyor. Büyük ilgi ve merak uyandıran, aynı zamanda kripto para yatırımcılarının “yeni bir kazanç kapısı” olarak da değerlendirdiği Metaverse, ülkemizde siyasi oluşumlar tarafından da büyük bir ilgiyle karşılandı. Bu konuda hızlı reaksiyon alanlardan biri de AK Parti oldu.

Binali Yıldırım’ın Açıklamaları

Daha önce Metaverse’te toplantılar düzenleyen AK Parti, Metaverse ile ilgili olarak gençleri bilgilendirme misyonunu sürdürmeye devam ediyor. AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım da bu hususta İzmir Gülbahçe’deki balıkçı ziyareti sonrasında gittiği otelde gençlerle bir araya gelerek, Metaverse konusunda açıklamalarda bulundu. Metaverse evreni ile ilgili gelen soruları yanıtlayan Yıldırım, bu teknolojinin herkes için yeni olduğunu vurguladı ve Metaverse ile ilgili araştırmalar yapıldığını dile getirdi. Binali Yıldırım konuya ilişkin açıklamasında şöyle konuştu:
“Uzmanların tanımlarını okudum. Hepsinden bir şeyler aldım, kendime göre bir tanım geliştirdim. Benim için Metaverse ikinci bir kainat demek. Evrende ne varsa aynılarını geliştirebileceğimiz bir ortamdan bahsediyoruz. Anlık karşılıklı iletişim var. Bu kripto varlıklar konusunda da finans sektörü ile sınırlı düşünmemek lazım. İnsanların ihtiyacı olan her alanda kullanabileceğimiz bir şey. Bankaların tamamının yaptığı işi yüz kişiyle yapabilecek bir sistem.”

“Bu Teknolojiyi Reddetmemek Gerek”

Binali Yıldırım, kripto varlıklar konusuna da değindiği açıklamalarında, bu alanla ilgili tanımlamalar da yaparak bilgi verdi. Yıldırım konuya ilişkin açıklamasında kripto varlık ekosistemi ile ilgili olarak şöyle konuştu:
“Bu bir açık kodlu yazılım. Bu teknolojiyi reddetmek yerine bunu zararlı amaçlara kullanılmasını önleyici mevzuat oluşturma ihtiyacı var. Kayıt dışı paralar, uyuşturucu ya da sanal kumardan kazanılan paralar sisteme sokulmaya çalışılıyor. Rezerv paralar var. Bunlar Ukrayna – Rusya krizinde görüldü, silah olarak kullanmaya başladılar.”

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video