Şubat 1, 2023
İstanbul/Turkey
Metaverse

ARJANTİN, METAVERSE PROJESİYLE ANLAŞTI

Arjantin

Arjantin Futbol Federasyonu (AFA), Web3 taraftar etkileşimine yönelik ilk adımlarından biri olarak NFT tabanlı sanal emlak oyunu Upland ile ortaklık kuruyor. Anlaşma, AFA’nın taraftarlarına dijital koleksiyonlar ve çevrim içi olarak buluşacakları bir alan sağlıyor.

AFA Başkanı Claudio Fabian Tapia konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Arjantin Profesyonel Ligi, taraftar deneyimini iyileştirmek için yeni teknolojileri kullanma şansını uzun zamandır bekliyordu” dedi.

Yeni gelir kaynağı

Bu anlaşmanın yeni teknoloji ve dijital ürünler üreten en iyi kişilerle çalışmalarını sağladığını söyleyen AFA Başkanı, “Böylece tüm katılımcı kulüpler için yeni bir gelir kaynağı oluşturulmuş olacak.” diye konuştu.

3 milyondan fazla kullanıcısı var

Gerçek dünyadaki yerlerle bağlantılı sanal arazilerin alınıp satılmasını içeren Upland oyununa 3 milyondan fazla kişi kaydoldu. Metaverse oyununu geliştiren girişim şirketi, Kasım 2021’de Animoca Brands liderliğindeki bir turda 18 milyon dolar toplamıştı. O dönemde şirketin değeri 300 milyon dolardı.

Dünya Kupası bitince ARG de yönünü aşağı çevirdi

Arjantin takımının taraftar token’ı Katar’da düzenlenen Dünya Kupası sırasında yükselmiş, ancak Arjantin kazandıktan kısa bir süre sonra düşmüştü. ARG taraftar token’ı, FIFA Dünya Kupası final maçının oynandığı 18 Aralık’ta 6.40 dolara kadar yükselmişti. Ancak bu seviyede tutunmayı başaramayan ARG, 20 Aralık tarihinde adeta çakılmış ve yüzde 58 oranında düşüş kaydederek 2.67 dolar seviyesine gerilemişti.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video