Haziran 24, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Metaverse

APPLE’IN METAVERSE HAMLESİ, COIN’LER İÇİN YETERSİZ KALDI

Apple

Teknoloji devi Apple, dün akşam saatlerinde VR/AR gözlüğü ile metaverse’e adım attı, fakat Bitcoin’de (BTC) başlayan düşüş, metaverse coin’lerini de dip seviyelere çekti.

Apple’ın geçtiğimiz günlerde yaptığı duyuru sonrasında hareketlenen metaverse ile ilgili projeler, SEC’in Binance’a dava açmasıyla etkisini kaybetti. Altcoin piyasasını derinden etkileyen bu durum, metaverse coin’lerini net bir şekilde düşürdü. Günün en çok değer kaybedenler listesini kaplayan metaverse coin’leri, yatırımcılarda korku yarattı.

Metaverse, Kaybedenler Listesinin Üst Sıralarında

CoinMarketCap’ten alınan verilere göre, son 24 saatin en çok değer kaybedenleri listesinde genellikle metaverse projeleri yer alıyor. The Sandbox (SAND), yüzde 13,65 oranında düşerek listede ikinci sırada, Decentraland (MANA), yüzde 11,65 düşerek listenin dördüncü sırasında yer alıyor.
SEC’in Binance’i hedef almasına kadar istikrarlı bir şekilde yükselen metaverse furyası, bu olay ile birlikte ivmesini kaybetti. Satış yönlü işlemlerin giderek ağırlık bastığı metaverse projelerinin bundan sonra nasıl devam edeceği merak konusu.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video