Mayıs 29, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Metaverse

APPLE VISION PRO

Pro

Apple, yeni VR/AR gözlüğü Apple Vision Pro ile Metaverse’e adım attı.

Dünyadaki en büyük teknoloji firmalarından olan Apple‘ın tanıttığı gözlük büyük ilgi yarattı. Uzun süredir gündemde olan Apple VR/AR gözlük Apple Vision Pro adıyla çıktı.

Apple’ın Duyurduğu Vision Pro’nun Özellikleri Neler?

Apple‘ın yeni duyurduğu akıllı gözlük Vision Pro, VR/AR özelliklerini beraberinde bulunduruyor. Bununla birlikte Apple’ın bu gözlüğü tamamen özelleştirilebilir olacak. Apple Vision Pro, CEO Tim Cook tarafından “Baktığınız değil, içinden baktığınız ilk Apple ürünü” olarak tanımlanıyor. Vision Pro, gözlerle, ellerle ve sesle kontrol edilebilen ayrı bir batarya paketine sahip.
Vision Pro, iki saate kadar dayanan harici bir pili barındırıyor ve cebe sığabilmesi için esnek dokuma bir kablo ile bağlanabiliyor. Apple, ekranın son derece keskin olacağını ve 4K video sunabileceğini vaat ediyor. Vision Pro, M2 işlemci ile çalışırken, aynı zamanda R1 adı verilen yeni bir çipi içeriyor. Apple Vision Pro’nun Türkiye fiyatı henüz belli değil, ancak fiyatının 100 bin liranın üzerinde olacağı tahmin ediliyor. ABD fiyatı ise 3.500 dolar olarak açıklandı.

Apple Vision Pro Twitter’da heyecanla karşılandı

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video