Aralık 10, 2023
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Metaverse

ANIMOCA BRANDS’İN METAVERSE PROJESİ 20 MİLYON $ TOPLADI

Brands

Metaverse ve oyun VC şirketi Animoca Brands, Mocaverse projesini ilerletmek adına önde gelen Web3 yatırımcılarından 20 milyon dolar topladı.

Hong Kong merkezli şirketin yaptığı açıklamaya göre, CMCC Global yatırıma liderlik ederken Kingsway Capital, Liberty City Ventures ve GameFi Ventures da büyük katkıda bulundu. Animoca’nın kurucu ortağı Yat Siu ise bireysel olarak destek verdi.

Metaverse Ürünleri

Animoca Brands, Singapur’un devlet yatırım fonu Temasek’in desteğiyle özellikle son birkaç yıldır NFT’ler, blok zinciri oyunları ve metaverse ile ilgili şirketlerin önde gelen yatırımcılarından biri oldu. Animoca’nın Mocaverse projesindeki amacı ise oyun ve diğer eğlence ürünleri oluştururken kullanıcılara Web3 araçları sağlayabilmek. Örneğin, geliştirilmekte olan ürünler arasında bir NFT koleksiyonu olan Moca ID yer alıyor. Ürün, kullanıcıların Mocaverse ekosisteminde on-chain kimlikler oluşturmasına izin veriyor.

Sermaye, her biri yaklaşık 4,50 ABD doları değerindeki Gelecekteki Paya Dayalı Finansman için Yalın Sözleşme (SAFEs) satışıyla elde edildi. Bu anlaşmalar altı ay sonra otomatik olarak adi hisse senetlerine dönüştürülecek.

KAYNAK

Instagram
KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video